Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Jan Dziedziczak: nadzwyczajna kasta walczy o zachowanie swoich przywilejówwtorek, 17 grudnia 2019, Polskie Radio 24

- Sędziowie walczą o swoje przywileje. Ci ludzie, którzy sami siebie nazywają nadzwyczajną kastą, mają ich dużo - mówił w PR24 Jan Dziedziczak z PiS.

Gość PR24 mówił, że skala patologii jaka dotyka zwykłych obywateli jest niebywała, a wynika z bezkarności środowiska sędziowskiego, bo jak dodał, potrafią sprawę prowadzić 10 lat i nic im za to nie grozi.

- Jeśli ja Jan Dziedziczak nie spodobam się wyborcom, nie zagłosują na mnie. Polacy mi podziękują tak jak każdemu innemu politykowi. Inaczej jest z sędziami, część z nich wydaje wyroki wołające o pomstę do nieba, pomijam fakt, że jest taka część sędziów, której zdarzają się kradzieże w sklepach – mówił polityk.

"Opozycja na drodze reformy"

Dodał, że wiele do życzenia pozostawia też organizacja pracy w sądach. – Na moich dyżurach poselskich, 80% spraw ludzi, którzy do mnie przychodzą, to są sprawy związane z wymiarem sprawiedliwości – dodał.

Podkreślił, że opozycja totalna w imię własnych interesów i punktów procentowych, które chce zdobyć, jeździ za granicę i przedstawia Polskę w jak najczarniejszym świetle.

Poseł PiS przypomniał, że projektem nowelizacji przepisów dotyczących wymiaru sprawiedliwości, przygotowanym przez posłów Prawa i Sprawiedliwości, już interesuje się Bruksela. To zdaniem gość PR24 świadczy o tym, że totalna opozycja dopięła swego, chcąc by PiS nie mógł realizować obietnic wyborczych.

"Nominacje z rąk junty Jaruzelskiego"

- Skąd wzięli się sędziowie? Otóż w 1944 i 1945 roku, na bagnetach Armii Czerwonej i NKWD, przywieziono nam funkcjonariuszy, którzy założyli łańcuchy sędziowskie i ci ludzie w 1989 roku, te łańcuchy zamienili, zdjęli stare i włożyli nowe – mówił Jan Dziedziczak. Zaznaczył, że jeśli chodzi o młode osoby, które do zawodu przyszły po 1989 roku, to one zostały przez starszych kolegów ukształtowane odpowiednio.

- Nikomu nie przeszkadza to, że ta kasta otrzymywała nominacje z rąk junty Jaruzelskiego i ludzi, którzy w latach 80-ch mordowali innych. Jeszcze prawie 800 osób to sędziowie nominowani właśnie przez juntę Jaruzelskiego – dodał polityk PiS.


+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)