Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl



Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Jan Dziedziczak dla Faktu: Zablokowaliśmy rosyjską narracjęczwartek, 23 stycznia 2020, Fakt

Był to wyreżyserowany spektakl, zorganizowany przez Mosze Kantora, rosyjskiego oligarchę i bliskiego przyjaciela Władimira Putina. Wielu spodziewało się, że wypowiedź prezydenta Rosji będzie bardzo agresywna wobec Polski. Tak nie było.

Pokazuje to, że naszymi działaniami udało się ograniczyć rosyjski przekaz. Mam tu na myśli zarówno stanowczy protest pana prezydenta Andrzeja Dudy, który zrezygnował z udziału w wydarzeniu w Jad Waszem, jak też wyjaśnienie opinii publicznej w Polsce i na świecie, z czego wynika ta absencja. Dodatkowo, nasze poglądy przestawiliśmy w czołowych światowych tytułach prasowych. Pojawiły się liczne głosy solidarności z Polską. Ważni ludzie światowej polityki i mediów stanęli po naszej stronie. Nie było przypadkiem, że z wyjazdu do Jerozolimy zrezygnował też prezydent Litwy Gitanas Nauseda. Powszechna stała się świadomość, że uroczystość w Jad Waszem może być wykorzystania politycznie przez Rosjan.

Dlatego prezydent Putin, mając świadomość, że po nim wypowiada się przedstawiciel sojusznika Polski, amerykański wiceprezydent Mike Pence, nie odważył się na użycie skrajnej retoryki, jaką słyszeliśmy w ostatnich tygodniach.

Pojawiły się oczywiście stałe elementy rosyjskiej propagandy o wyzwoleniu Europy przez Armię Czerwoną. Nie wyzwoliła ona ani całej Europy i przyniosła totalitarny terror tam, gdzie się pojawiła.

Wypowiedź Mike'a Pence'a – znanego przyjaciela Polski – była bardzo dobra. Możemy więc uznać, że dyplomatycznie i medialnie Polska wygrała tę operację. Nie tylko zniwelowaliśmy gigantyczne niebezpieczeństwo dalekoidącego, wrogiego Polsce przekazu rosyjskiego. Jednocześnie uruchomiliśmy wiele przyjaznych Polsce środowisk, pokazaliśmy jak wielu mamy przyjaciół i to środowiskom źle życzącym Polsce dało wiele do myślenia.


+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)