Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Jan Dziedziczak chce utworzyć w Kaliszu Akademię Liderów dla młodzieżyponiedziałek, 1 października 2007, PAP

Starania o utworzenie kalisko-leszczyńskiej Akademii Liderów dla młodzieży zapowiedział w poniedziałek w Kaliszu rzecznik rządu Jan Dziedziczak, który kandyduje do Sejmu z pierwszego miejsca listy PiS w okręgu kalisko-leszczyńskim.

Podczas konferencji prasowej Dziedziczak wyjaśniał, że Akademia Liderów miałaby organizować szkolenia dla młodzieży na najwyższym poziomie i kształcić elitę regionu. „Uważam, że jest to szansa, którą trzeba wykorzystać i dlatego zachęcam do głosowania na listę PiS” - mówił.

Rzecznik rządu zapowiedział również, że niezależnie od tego, czy znajdzie się w przyszłym rządzie, czy też nie, jako poseł będzie regularnie przyjeżdżał do Kalisza i pomagał temu regionowi. „Jeśli PiS nie będzie w rządzie, to i tak region kaliski będzie miał osobę będącą blisko Jarosława Kaczyńskiego, Zbigniewa Ziobro czy Mariusza Kamińskiego” - powiedział.

Zdaniem Dziedziczaka, „osoba będąca w centrum podejmowania strategicznych decyzji jest dla każdego regionu bardzo potrzebna i wiele może pomóc”. Przywołał przykłady korzyści, jakie odniósł region świętokrzyski z faktu, że reprezentuje go wicepremier Przemysław Gosiewski. „Nikt nie zaprzeczy, że dzięki wicepremierowi region rozwinął się niezwykle. Napłynęło tam mnóstwo pieniędzy i mnóstwo inwestycji” - mówił Dziedziczak.

Odnosząc się do poniedziałkowej debaty między premierem Jarosławem Kaczyńskim a byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim, rzecznik rządu ocenił, że „na pewno wygra ją premier”. „Uważam, że nie ma nic przeciwko temu, aby odbyła się debata z panem Tuskiem, który znowu pokazuje (...) brak pomysłu PO na prowadzenie wyborów” - dodał Dziedziczak. Według niego, po październikowych wyborach PiS może rozmawiać o ewentualnej koalicji z „każdym partnerem poza SLD”.

Na liście PiS w okręgu kalisko-leszczyńskim znalazło się 24 kandydatów do Sejmu i trzech do Senatu. Według obecnego na konferencji posła Andrzeja Dery, PiS liczy na 30 proc. poparcie wyborców i 5 mandatów w Sejmie oraz 3 w Senacie.

W okręgu kalisko-leszczyńskim uprawnionych do głosowania jest około 800 tys. wyborców. Będą wybierać 12 posłów i 3 senatorów.Administrator strony: Błażej Wojtyła
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)