Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Jan Dziedziczak: ataki Kremla się nie skończyły, toczy się gra o przyszłośćponiedziałek, 27 stycznia 2020, Polskie Radio 24

– Jesteśmy w trakcie wojny informacyjnej. Wojna nie dotyczy tylko przeszłości – to jest gra o przyszłość – mówił w Trójce były wiceszef MSZ Jan Dziedziczak, odnosząc się do ataków Kremla i Putina na Polskę.

Podkreślił także, że filmy prezentowane w Yad Vashem nie pokazywały prawdy o Polsce – a dotyczy to m.in. liczby Polaków ratujących Żydów i ryzykujących dla nich życie – dlatego polskie władze będą występować z pytaniem o autorstwo tych filmów.

– Ogrom zbrodni w Auschwitz jest trudny do wyobrażenia – mówił były wiceszef MSZ, odnosząc się do obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. W Polsce odbyły się obchody upamiętniające wyzwolenie obozu z udziałem m.in. 200 ocalonych osób.

Jan Dziedziczak stwierdził, że wypowiedzi prezydenta Polski będą usłyszane na świecie. – Polska była pierwszym narodem na świecie, który powiedział "nie" Hitlerowi, była narodem, który walczył od pierwszego do ostatniego dnia II wojny światowej. Polacy stworzyli Państwo Podziemne, Polacy nie kolaborowali z Hitlerem, Polacy ryzykowali życiem, żeby ratować Żydów – podkreślił.

– Bardzo dobrze, że prezydent Andrzej Duda nie pojawił się w Yad Vashem – powiedział Jan Dziedziczak. – Brak autoryzacji tego wydarzenia przez Andrzeja Dudę był zauważony, były zauważone przyczyny, były zauważone w związku z tym intencje Mosze Kantora, który jest oligarchą bliskim Putinowi – mówił.

Jak przypominał, wypowiedzi Andrzeja Dudy pokazały się w czołowych dziennikach świata. - Plan Putina się nie udał. Udało się storpedować plan Kremla, plan grania historią, używania kłamliwych argumentów, oczerniających jednych, a wybielających drugich – podkreślił gość Trójki. – W Auschwitz Andrzej Duda pokazał światu właściwą historię – mówił Jan Dziedziczak.

Nieżyczliwy wobec Polski film

Prezydent mówił o tym, że polski udział w walce z nazistami został pominięty. Jak wskazał, Polska zapyta o film z błędnie podanymi granicami, nieżyczliwy wobec Polski. – Mówiono tam o siedmiu tysiącach Polaków, którzy ratowali Żydów. To nie prawda. Siedem tysięcy osób jest uhonorowanych tytułem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. Jednak Polaków ryzykujących życie dla Żydów było o wiele więcej: od kilkuset tysięcy do nawet miliona. Tyle osób ryzykowało życie swoje i swoich rodzin – stwierdził Jan Dziedziczak.

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)