Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Jan Dziedziczak - Akademia Kaliska powstanie!czwartek, 19 września 2019, Życie Kalisza

Politycy PiS – Akademia Kaliska powstanie!

Zdaniem posła Jana Dziedziczaka z Prawa i Sprawiedliwości, Akademia Kaliska byłaby już faktem, gdyby nie blokowanie inicjatywy przez totalną opozycję

– 10 września br., zgodnie z naszymi zapowiedziami, do Komisji Nauki na pierwsze czytanie wpływa projekt ustawy o powołaniu Akademii Kaliskiej. Co w tej sytuacji robi pan poseł Rafał Grupiński, przewodniczący komisji? Nic nie robi, chowa do szuflady. Nie nadaje projektowi ustawy biegu pomimo tego, że na stronach sejmu jest już widoczny harmonogram obrad. Dlaczego tego nie zrobił? Czy zależało mu na tym aby ten projekt się nie udał czy też jest to takim wulgarnym przejawem zachowania opozycji totalnej, jak sama siebie nazwała? Żeby tylko Prawu i Sprawiedliwości nie wyszło. My jednak tak tej sprawy nie zostawimy – przekonuje Jan Dziedziczak. Podkreśla, że marszałek sejmu ma narzędzia do tego aby w ważnych ustawach wprowadzać zarząd komisaryczny. – I być może trzeba będzie to zrobić – zaznacza parlamentarzysta apelując jednocześnie do R. Grupińskiego aby nie blokował ustawy i w sposób kulturalny ją przeprowadził.
Wyraził przekonanie, że bez względu na postawę przewodniczącego komisji, ustawę o powołaniu Akademii uda się przeprowadzić jeszcze w tej kadencji Sejmu.
Prof. Andrzej Wojtyła, rektor PWSZ poinformował, że przeprowadzenie takiej ustawy wcześniej nie było możliwe. – Z prostego powodu – nie było wymaganego minimum kadrowego, czyli samodzielnych pracowników naukowych, którzy mają co najmniej roczny staż w naszej uczelni. Musiałem ich z powrotem przyjąć – przypomniał rektor i dodał, że po przekształceniu w Akademię kaliska uczelnia będzie czynić starania o uzyskanie statusu Uniwersytetu.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)