Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

J. DZIEDZICZAK W TV TRWAM: POLSKI RZĄD JEST PIONIEREM W WALCE Z KORONAWIRUSEMsobota, 14 marca 2020, Telewizja Trwam

Polski rząd jest pionierem w walce z koronawirusem – mówił w „Polskim punkcie widzenia” na antenie Telewizji Trwam Jan Dziedziczak, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W porównaniu do innych państw, środki prewencyjne wprowadzone w Polsce dają największą szansę na opanowanie epidemii.

Na całym świecie zdiagnozowano już ponad 145 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. W Europie w najgorszej sytuacji znajdują się kraje uchodzące za najbardziej rozwinięte spośród państw Unii Europejskiej: Włochy – ponad 17 tys. zakażeń; Hiszpania – 5 tys.; Niemcy – 3 tys.; Francja – także 3 tys. zakażeń. Norwegia, Szwecja, Niderlandy, Dania i Wielka Brytania po 800 zarażeń. Polska jako jedno z nielicznych państw – stawia skuteczny opór.

– Spotkałem się z szeregiem bardzo pozytywnych opinii ze strony obcokrajowców, ważnych polityków zagranicznych, którzy nawet wysyłali wiadomości z pewną zazdrością, dlaczego ich kraj nie przeciwdziała tak jak Polska, więc jesteśmy pionierem w tych zachowaniach – mówił w „Polskim punkcie widzenia” minister w kancelarii premiera Jan Dziedziczak.

Polska jako jedno z pierwszych państw zamknęła szkoły, restauracje, kluby czy obiekty sportowe.

– Bronimy się, przewidujemy różne skutki i naprawdę bardzo cieszy mnie to, że mój rząd, że polski rząd, w sposób chyba najbardziej zdecydowany w całej Unii Europejskiej z tą chorobą walczy. Widać efekty – gość TV Trwam.


+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)