Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

J. DZIEDZICZAK: TERAZ POLSKA MA NAJWYŻSZY WZROST GOSPODARCZY W UE, JEDEN Z NAJWYŻSZYCH NA ŚWIECIE, A JEDNOCZEŚNIE W SPOSÓB SPEKTAKULARNY REALIZUJE PROGRAM POLITYKI SPOŁECZNEJniedziela, 29 września 2019, Radio Maryja

Teraz Polska ma najwyższy wzrost gospodarczy w Unii Europejskiej, jeden z najwyższych na świecie, a jednocześnie w sposób spektakularny realizuje program polityki społecznej. To jest też wsparcie dla młodzieży, zwolnienie z podatków, żeby mogli tutaj zapuścić korzenie, a nie wyjechać na Zachód – mówił poseł Jan Dziedziczak, były wiceminister spraw zagranicznych, w sobotnich „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja. Trwa kampania przed zbliżającymi się wyborami. Dzisiaj odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Opolu. Zarówno prezes partii Jarosław Kaczyński, jak i premier Mateusz Morawiecki mówili o programie mającym poprawić jakość służby zdrowia w Polsce, tzw. „piątce dla służby zdrowia”.

– Dzisiaj prezes Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki mówili na konwencji w Opolu o tej „piątce dla służby zdrowia”, o tym wielkim zastrzyku 160 mld złotych. Trzeba naprawiać, ale służby zdrowia nie naprawia się z dnia na dzień. Problem jest taki, że największą zapaść organizacyjną miała za czasów ministra Arłukowicza i minister Kopacz – przypominał Jan Dziedziczak.

Poseł PiS Jan Dziedziczak zaznaczył, że rząd Platformy Obywatelskiej nie realizował programów społecznych, mających na celu podniesienie jakości życia polskich rodzin.

– Platforma nic nie zrobiła dla polskich rodzin. Pamiętamy wypowiedź byłego wicepremiera i ministra finansów w rządzie Platformy Obywatelskiej Jacka Rostowskiego, który w momencie przekazywania władzy mówił: „Pamiętajmy, na programy społeczne pieniędzy nie ma i nie będzie” – oznajmił poseł PiS.

Rozmówca Radia Maryja podkreślił, że środki finansowe przeznaczone na pierwszą wersję programu „500 plus” rząd Prawa i Sprawiedliwości odzyskał od mafii VAT-owskiej.

– Program „500 plus” – ta pierwsza wersja dla drugiej i następnej osoby w rodzinie, która weszła w 2016 roku – on był w zasadzie cały sfinansowany z pieniędzy, które rząd Prawa i Sprawiedliwości odzyskał od gangsterów z mafii VAT-owskiej. Te pieniądze wpływały zamiast do naszych wspólnych środków – budżetu państwa – to do kieszeni gangsterów. Prawo i Sprawiedliwość doprowadziło do tego, że wszyscy muszą płacić podatki, także szara strefa i gangsterzy VAT-owscy. Z tego wszystkiego sfinansowaliśmy program „500 plus” – powiedział były wiceminister spraw zagranicznych.

– Teraz Polska ma najwyższy wzrost gospodarczy w Unii Europejskiej, jeden z najwyższych na świecie, a jednocześnie w sposób spektakularny realizuje program polityki społecznej. To jest też wsparcie dla młodzieży, zwolnienie z podatków, żeby mogli tutaj zapuścić korzenie, a nie wyjechać na Zachód – wreszcie jakiś realny i konkretny program – podkreślił rozmówca Radia Maryja.

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)