Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

J. DZIEDZICZAK: NAJWYRAŹNIEJ FRANCJA DOJRZAŁA DO TEGO, ŻEBY Z POLSKĄ SIĘ KONTAKTOWAĆwtorek, 4 lutego 2020, Radio Maryja

Dla prezydenta Macrone’a i jego obozu politycznego byliśmy takim desygnatem, symbolem wszystkiego tego, z czym on by chciał politycznie walczyć. Konserwatywny chrześcijański rząd, autentycznie chrześcijański kraj na warunki europejskie, to rzeczywiście dla tej liberalnej lewicy ogromne wyzwanie, no, ale najwyraźniej Francja dojrzała do tego, żeby z Polską się kontaktować – powiedział Jan Dziedziczak, poseł, pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za granicą, w programie „Polski Punkt Widzenia” w TV Trwam.

Wczoraj rozpoczęła się wizyta w Polsce francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona. Prezydent Francji zaproponował rozszerzenie współpracy polsko-francuskiej.

– Dla prezydenta Macrone’a i jego obozu politycznego byliśmy takim desygnatem, symbolem wszystkiego tego, z czym on by chciał politycznie walczyć. Konserwatywny chrześcijański rząd, autentycznie chrześcijański kraj na warunki europejskie, to rzeczywiście dla tej liberalnej lewicy ogromne wyzwanie, no, ale najwyraźniej Francja dojrzała do tego, żeby z Polską się kontaktować. Rzeczywiście jest to bardzo interesująca wizyta dotycząca przedłużenia partnerstwa strategicznego na kolejne lata do 2023 roku czy wznowienia Trójkąta Weimarskiego – powiedział poseł Jan Dziedziczak.

Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej brakuje kraju członkowskiego, który hamowałby zapędy Niemiec. Takim sojusznikiem dla Francji w tej kwestii może stać się Polska.

– Myślę, że Francja chce prowadzić alternatywną politykę wobec sojuszu niemiecko-francuskiego. Niemcy nie palą się już tak do tego sojuszu, bo poczuli się bardzo silni, więc tutaj jest widoczna ta koniunktura. Nie zapominajmy, że my budujemy doraźne sojusze w ramach różnych celów, które chcemy osiągnąć wewnątrz Unii Europejskiej i Francuzi robią oczywiście to samo. Choćby rolnictwo, gdzie mamy swojego komisarza, więc jesteśmy w grze najsilniej, jak tylko możemy. To jest ten element, na którym Francji bardzo zależy i bezdyskusyjnie Polska i Francja mówią w tej sprawie jednym głosem, więc teraz łączymy siły po to, żeby ta polityka była utrzymana i się rozwijała – wskazał polityk.

My osiągamy swoje cele i po to jest to spotkanie – podkreślił pełnomocnik rządu.

– A to, że łączymy się choćby w polityce rolnej, czy mamy wiele wspólnych tematów w ramach Unii Europejskiej, czy NATO, czy przemyśle obronnym lub innowacyjnym związanym z polityką innowacyjności jest ewidentnie polem do rozmów. Warto powiedzieć, że Francja jest na czwartym miejscu, do którego wysyłamy nasz eksport, a my jesteśmy dla wielkiej Francji, która ma kontakty na całym świecie, na dziesiątym miejscu wysyłanych towarów, dlatego jesteśmy dla nich niezwykle ważnym partnerem – podsumował Jan Dziedziczak.


J. DZIEDZICZAK: NAJWYRAŹNIEJ FRANCJA DOJRZAŁA DO TEGO, ŻEBY Z POLSKĄ SIĘ KONTAKTOWAĆ
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)