Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

J. DZIEDZICZAK: IDZIEMY DO WYBORÓW PROPONUJĄC POLAKOM KONKRETYczwartek, 9 maja 2019, Radio Maryja

My do wyborów szliśmy z konkretnym programem i teraz również zaproponowaliśmy Polakom konkrety – mówił Jan Dziedziczak, były wiceminister spraw zagranicznych w programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja o dotychczas zrealizowanych obietnicach wyborczych Prawa i Sprawiedliwości i wciąż realizowanych pomysłach, jak rozszerzenie 500 plus oraz nowelizacji ustawy o Karcie Polaka. Poseł PiS przypomniał o wypełnionych wyborczych obietnicach oraz dalszym ciągu starań, by zrównać Polaków ze standardami obywateli zachodniej Europy.

– My do wyborów szliśmy z konkretnym programem, przypominam: 500 plus czy obniżenie wieku emerytalnego i teraz również zaproponowaliśmy Polakom konkrety. Nasza wizja europejskości to jest wizja doprowadzenia codziennego życia Polaków do poziomu codziennego życia obywateli krajów zachodniej Europy, stąd właśnie program 500 plus na każde pierwsze dziecko, stąd „13. emerytura” – już wypłacana, stąd odbudowa sieci komunikacyjnej, obniżenie podatków dla najmłodszych – to są konkrety, z których wyborcy mogą nas ocenić – mówił Jan Dziedziczak.

Gość „Aktualności dnia” dodał również, że Koalicja Europejska poza straszeniem partią rządzącą nie ma żadnych konkretnych propozycji.

– Koalicja Europejska poza straszeniem Prawem i Sprawiedliwością, poza straszeniem rzekomym polexitem, które straszenie zostało obalone nawet przez szefa Komisji Europejskiej, nie ma nam nic do zaproponowania, dlatego że Koalicję Europejską tworzą ugrupowania, których światopogląd, których pomysł na organizację kraju, wzajemnie się wyklucza – zaznaczył Jan Dziedziczak.

Rozmówca Radia Maryja zapewniał, że rząd pamięta o Polakach poza granicami naszego kraju, stąd również obrady nad nowelizacją ustawy o Karcie Polaka.

– Wartości narodowe, wartości patriotyczne – to, co współtworzy polskość – uważamy za coś pozytywnego. Nie zgadzamy się z wypowiedziami liderów opozycji, którzy mówili kiedyś, że „polskość to nienormalność”. My uważamy, że Polaków w kraju i za granicą trzeba integrować, trzeba im proponować konkretne rozwiązania współprzynależności do wspólnoty narodowej. Karta Polaka jest takim dokumentem, który stwierdza formalnie przynależność do narodu polskiego – mówił Jan Dziedziczak.

Polityk uważa, że Polacy poza granicami kraju również mogą pełnić ważną rolę w walce o dobre imię Polski.

– Pamiętajmy, że nasi rodacy są bardzo istotnym elementem, który może na przykład wspierać państwo polskie w walce o dobre imię Polski, walczyć z wszystkimi kłamstwami, które są wygadywane na temat Polski za granicą. Słyszymy o polskich obozach koncentracyjnych, o rzekomym współudziale Polaków w zbrodniach II wojny światowej. My wiemy, że to nieprawda, ale niestety za granicą coraz mniej osób ma tego świadomość i dlatego tak ważne jest włącznie także naszych rodaków za granicą do tej walki o dobre imię Polski – powiedział Jan Dziedziczak.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem Jana Dziedziczaka można odsłuchać [tutaj].

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)