Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

J. DZIEDZICZAK: CHCEMY BYĆ RZECZNIKIEM CAŁEGO REGIONU NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJczwartek, 10 października 2019, Radio Maryja

Chyba nie ma brutalniejszej odmiany polityki niż polityka zagraniczna. Każdy bezwzględnie gra o interes naszego kraju. Chcemy być rzecznikiem całego regionu. W tym widzimy nasz kapitał – powiedział na antenie TV Trwam w programie „Rozmowy niedokończone” poseł Jan Dziedziczak z Prawa i Sprawiedliwości.
Poseł Jan Dziedziczak wskazał, że „na rozwój Polski wpływa również atmosfera wokół naszego kraju. Atmosfera w bardzo szerokim rozumieniu”.

– Środowisko z ulicy Czerskiej wyszukiwało pojedyncze postacie – wiadomo, że jak jest wielka grupa ludzi, zawsze jakaś czarna owca się znajdzie – i próbowało negatywne historie przedstawiać jako typowe, przykładowe zachowania Polaków w czasie II wojny światowej. To spowodowało gigantyczne straty wizerunkowe w naszym kraju. Chodziło o to, żeby zabić ducha patriotyzmu, żeby Polacy nie byli dumni z tego, że są Polakami – powiedział polityk.

Gość „Rozmów niedokończonych” zwrócił uwagę na to, że „zaczęto wskazywać Polaków jako sprawców zbrodni. Dramatyczne były badania sprzed kilku lat na jednym z bardzo dobrych amerykańskich uniwersytetów z pierwszej dziesiątki słynnej listy szanghajskiej, gdzie są wskazane najlepsze uniwersytety”.

– Zadano studentom pytanie, kim byli naziści. Więcej odpowiedzi padło, że byli to Polacy, niż że byli to Niemcy. Jako państwo polskie, pierwszy rząd po 1945 r., zaczęliśmy przeciwdziałać tej narracji – podkreślił Jan Dziedziczak.

W kontekście polityki zagranicznej poseł Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że „chyba nie ma brutalniejszej odmiany polityki. Często widzimy uśmiechy, smokingi, ale to niezwykle brutalna gra”.

– Każdy bezwzględnie gra o interes naszego kraju. (…) Chcemy być rzecznikiem całego regionu. W tym widzimy nasz kapitał, dlatego że Polska jest krajem bardzo dużym. (…) W 2004 r. Polska wstępowała do Unii Europejskiej razem z dziewięcioma innymi krajami, ale rzadko pamiętamy, że Polska była większa, liczniejsza niż 9 pozostałych krajów razem wziętych. To pokazuje skalę odpowiedzialności Polski za region. Dlatego integrujemy – idea międzymorza, Grupa Bukaresztańska i kilka innych koncepcji politycznych, które mają na celu walkę o to, żeby głos i wrażliwość naszego regionu były słyszane w całej Unii Europejskiej – wskazał.

Poseł Jan Dziedziczak odniósł się również do sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi, mówiąc, że „za kadencji Prawa i Sprawiedliwości doszło do kilku kwestii, o których mogliśmy marzyć w ciągu ostatnich 30 lat”.

– Przede wszystkim obecność wojsk sojuszniczych w naszym kraju. (…) Druga rzecz to kwestia, żeby 10 milionów rodaków w USA mogło bez większych problemów być w kontakcie z rodakami z Polski. Wreszcie zdejmujemy obowiązek wizowy z obywateli polskich – zaznaczył polityk.

J. DZIEDZICZAK: CHCEMY BYĆ RZECZNIKIEM CAŁEGO REGIONU NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)