Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Dziedziczak został ministrem ds. Poloniiczwartek, 19 grudnia 2019, Elka.fm

Poseł Jan Dziedziczak (PiS) został pełnomocnikiem rządu ds. Polonii i Polaków za granicą. Dziś na stanowisko sekretarza stanu, czyli ministra, powołał go premier Mateusz Morawiecki.

To już trzecie ministerialne stanowisko posła z okręgu kalisko-leszczyńskiego. W latach 2006-2007 Jan Dziedziczak był rzecznikiem prasowym rządu Jarosława Kaczyńskiego, zaś w latach 2015-2018 pełnił funkcję wiceministra spraw zagranicznych, odpowiedzialnego między innymi za kontakty z Polonią i Polakami za granicą.

Dziś premier Mateusz Morawiecki powołał go na stanowisko pełnomocnika rządu do spraw Polonii i Polaków za granicą. Jak podaje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów uroczystość odbyła się z udziałem młodzieży polonijnej z Białorusi, Litwy i Ukrainy.

-Chcemy, żeby gdziekolwiek jesteście, Polska była w waszych sercach, działaniach, czynach, żeby to nie był tylko ślad przeszłości - mówił do młodych ludzi premier. Stanowisko Jana Dziedziczaka jest nową funkcją w rządzie - zostało ustanowione trzy dni temu. Jak czytamy na stronie KPRM do obowiązków pełnomocnika należeć będzie "opracowywanie propozycji działań i inicjatyw Rady Ministrów i Prezesa Rady Ministrów na rzecz Polonii i Polaków za granicą; realizowanie zleconych przez Radę Ministrów lub Prezesa Rady Ministrów działań w zakresie pomocy Polonii i Polakom za granicą, w szczególności organizowanie różnorodnych form wsparcia dla organizacji i środowisk polonijnych i realizowanie innych działań zleconych przez Radę Ministrów lub Prezesa Rady Ministrów".
Premier Mateusz Morawiecki mianował Jana Dziedziczaka pełnomocnikiem rządu ds. Polonii i Polaków za Granicą
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)