Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Dziedziczak uwrażliwia prokuraturęponiedziałek, 3 listopada 2008, Elka.fm

Leszno. Poseł PiS Jan Dziedziczak jest zainteresowany losami śledztwa w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości radnego Leszna Zenona Kurta. O objęcie go specjalnym nadzorem poprosił Prokuratora Generalnego, ministra Zbigniewa Ćwiąkalskiego.
Doniesienie do prokuratury w sprawie udzielenia ulgi przez prezydenta Zenonowi Kurtowi złożyła Rada Miejska Leszna w czerwcu. Chodziło o zwolnienie go na trzy lata z podatku od nieruchomości na kwotę 70 tysięcy złotych. Komisja rewizyjna rady wskazała na brak podstaw do ulgi, jej opinię podzieliła Regionalna Izba Obrachunkowa. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Pile. Cały czas trwa postępowanie – powiedziała Radiu Elka szefowa prokuratury Maria Wierzejewska-Raczyńska.
Poseł Jan Dziedziczak postanowił zwrócić na to śledztwo uwagę Prokuratora Generalnego. Złożyłem wniosek o objęcie go nadzorem – powiedział. Zdaniem posła PiS sprawa zwolnienia z ulgi przedsiębiorcy, który jest równocześnie radnym i przewodniczącym komisji praworządności jest sprawą ważną dla mieszkańców Leszna. Mam taki przywilej, że mogę taką prośbę złożyć – mówi poseł – uwrażliwiam w ten sposób organy ścigania, że sprawa jest bardzo ważna z przyczyn społecznych. Dziedziczak zastrzega, że nie ma żadnych wątpliwości co do rzetelności pilskich śledczych. Jednak strzeżonego Pan Bóg strzeże – dodaje.
Na razie parlamentarzysta nie otrzymał żadnej odpowiedzi od ministra Ćwiąkalskiego. Ten ma na nią dwa tygodnie.

Administrator strony: Błażej Wojtyła

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)