Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno
Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 520427

W dniach od 9 do 25 stycznia biuro poselskie, będzie nieczynne.
W pilnych sprawach proszę o kontakt mailowy na adres: leszno@dziedziczak.pl

Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz
Pracownicy
tel. 607 171 532 Żaneta Lasiecka - Stodolna

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Dziedziczak: Emocje po stronie izraelskiej wywołały tą całą zawieruchęwtorek, 13 lutego 2018, Telewizja Republika

– Rozpoczęła się gra Polską w wyniku konfliktów wewnątrz Izraela. To Polska jest potrzebna Izraelowi. Izrael ma przepisy chroniące ważne elementy dla własnego kraju, my mamy własne przepisy. Dziwi nas tak emocjonalna reakcja Izraela – powiedział wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak, który był gościem red. Katarzyny Gójskiej w programie "W Punkt" w Telewizji Republika.

"Trzeba przekonywać opinię publiczną do naszej historii"

– Nasze kraje współpracują od dawna. Polska wspierała Izrael od 1989 r., w ostatnich latach bardzo intensywnie. To cało zamieszanie wynika z jakiegoś okropnego nieporozumienia. Czekamy na otwartość Izraela. Mamy nadzieję, że te grupy zaczną funkcjonować. Mamy sygnały od Izraela, że te grupy powstaną – podkreślił gość programu.

Nie chcemy być obarczani za nie nasze zbrodnie. Chcemy partnerskiego traktowania. Realizujemy własne interesy – zaznaczył Dziedziczak.

"Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Nowym Jorku to nasz wielki projekt"

– Linia powinna być skoordynowana. Nasze działania: promocja Muzeum Ratujących Żydów – nagłośniliśmy Muzeum w 40 placówkach na świecie, zorganizowaliśmy spotkania. Pokazaliśmy na żywo tą wielką operację. To muzeum zostało poznane. Udało się w ciągu kilku lat wypromować rodzinę Ulmów. To nasz duży sukces. Światowy Dzień Młodzieży – tam też szeroko rozpisywaliśmy się o Polakach ratujących Żydów i o naszej historii – to trafiło do miliona osób – powiedział gość programu.

– Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Nowym Jorku to nasz wielki projekt. To jest wielkie wyzwanie. Nigdy czegoś takiego nie było. Tak jak Muzeum Powstania Warszawskiego odmieniło Polskę tak i Muzeum Polaków Ratujących Żydów może zdziałać coś podobnego – zakończył wiceminister spraw zagranicznych.


-
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)