Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Dymisja prezesa NIK. Jan Dziedziczak: zrezygnował, żeby wywołać efekt rzekomej apolitycznościwtorek, 20 sierpnia 2019, Polskie Radio

– Krzysztof Kwiatkowski rezygnuje z funkcji prezesa Najwyższej Izby Kontroli tydzień przed końcem kadencji, żeby wywołać efekt rzekomej apolityczności. Tymczasem atmosfera wokół niego się zagęszcza – powiedział w radiowej Trójce Jan Dziedziczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Krzysztof Kwiatkowski złożył w poniedziałek rezygnację z funkcji prezesa Najwyższej Izby Kontroli i ogłosił, że zamierza startować w jesiennych wyborach parlamentarnych. Jego kadencja kończy się jednak 27 sierpnia i do tego czasu nie może on prowadzić kampanii wyborczej ani brać udziału w wydarzeniach noszących znamię agitacji politycznej. Złożenie dymisji nie oznacza jednak, że Krzysztof Kwiatkowski przestał być prezesem NIK, ponieważ jego rezygnację musi zatwierdzić Sejm, który najbliższe posiedzenie ma 30 sierpnia.

Rezygnuje, bo chce kandydować w wyborach. Kontrowersje wokół prezesa NIK

Co więcej, na początku lipca na łódzkich przystankach zawisły plakaty z wizerunkiem Krzysztofa Kwiatkowskiego. Afisze "zaopatrzone" były w hasło "Porozmawiajmy o edukacji, zdrowiu…". Wielu internautów i publicystów już wtedy zastanawiało się, czy przypadkiem nie jest to zwiastun nowej działalności politycznej dotychczasowego szefa NIK.

Jan Grabiec z Platformy Obywatelskiej podkreślił, że Krzysztof Kwiatkowski rezygnuje ze swojej funkcji, bo zapowiedział, że zamierza brać udział w wyborach. – I widocznie hołduje wysokim standardom, więc nie chce w trakcie przygotowań do udziału w wyborach łączyć funkcji prezesa NIK ze swoją aktywnością – zaznaczył parlamentarzysta.

Nie powiedział, czy Krzysztof Kwiatkowski będzie kandydował do Senatu z list Koalicji Obywatelskiej. – Nic na ten temat nie wiem. W przyjętych do tej pory uchwałach nie ma takich wskazań – stwierdził. Jan Dziedziczak z Prawa i Sprawiedliwości ostro skrytykował dotychczasowego prezesa NIK. – Jako szef Najwyższej Izby Kontroli jest kwintesencją psucia państwa przez PO i PSL. Został on wzięty na stanowisko prezesa tej izby jako poseł, a przecież wcześniej na czele NIK-u zasiadały osoby, które nie były związane z żadną partią. To np. Lech Kaczyński, którego nikt wtedy nie kwestionował, bo dopiero później został czynnym politykiem – podkreślił. Poseł PiS przyznał, że podanie się do dymisji Krzysztofa Kwiatkowskiego było przemyślanym zabiegiem. – Pan Kwiatkowski rezygnuje ze stanowiska tydzień przed końcem kadencji, żeby wywołać efekt rzekomej apolityczności. Tymczasem atmosfera wokół niego się zagęszcza, o czym świadczy sprawa plakatów – zaznaczył Jan Dziedziczak.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, podczas której rozmawiano także o dymisji Łukasza Piebiaka z funkcji wiceministra sprawiedliwości.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)