Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Debatowali przed wyborami. Co mają nam do zaproponowania?piątek, 20 września 2019, Życie Kalisza

Na trzy tygodnie przed wyborami, o najważniejszych problemach Polski i regionu dyskutowali liderzy list wyborczych partii i ugrupowań z okręgu kalisko-leszczyńskiego. Kandydaci zaprezentowali programy swoich partii, odpowiadali na pytania prowadzących oraz publiczności

Zwolnienie z ZUS-u dla mikroprzedsiębiorstw, emerytura bez podatku, tania energia, przede wszystkim z odnawialnych źródeł, wytwarzana również przez konsumentów, czyste powietrze i zdrowa polska żywność, wyrównanie dopłat bezpośrednich, likwidacja afrykańskiego pomoru świń, rozwiązanie problemu braku wody dla rolnictwa oraz mieszkania dla młodych ludzi to najważniejsze punktu programu Polskiego Stronnictwa Ludowego zaprezentowane przez dr Andrzeja Grzyba, przewodniczącego wielkopolskich struktur PSL, byłego europosła. Lider PSL wspomniał również o całkowitym zakazie importu żywności i pasz modyfikowanych genetycznie (GMO).
Wiesław Szczepański, przewodniczący sejmiku wielkopolskiego i szef wielkopolskich struktur SLD w latach 2004-05 skoncentrował się na problemach związanych ze służbą zdrowia. Jego zdaniem kolejki do specjalistów powinny zostać skrócone do ok. 30 dni, leki na receptę za 5 zł dla każdego a dla emerytów bezpłatne. Wspomniał również o tzw. „pakiecie dla kobiet” czyli m.in. o finansowaniu in vitro i antykoncepcji a także problemach ludzi młodych zwłaszcza mieszkaniowych (lewica postuluje stworzenie programu mieszkań na wynajem realizowanych przez narodowego dewelopera). – Chcielibyśmy przekonywać samorządy do tego aby zbywały nieruchomości pod budownictwo mieszkaniowe za połowę ceny pod warunkiem, że dana osoba wybuduje się w ciągu 3, 4 lat. To spowoduje zatrzymanie migracji młodych ludzi i zmniejszy wyludnianie mniejszych miejscowości – ocenił.
Jan Dziedziczak, numer jeden listy wyborczej w okręgu kalisko-leszczyńskim Prawa i Sprawiedliwości podkreślił to, że jego partia dotrzymuje słowa. – Będziemy kontynuować politykę wzrostu gospodarczego, najwyższego w Unii Europejskiej – zaznaczył. Wspomniał o kontynuacji i rozszerzeniu programów społecznych – dla młodych (zwolnieniu z podatków osób do 26 roku życia), seniorów (trzynastej i czternastej emeryturze) oraz podwyższaniu minimalnej pensji. Przypomniał o rychłej perspektywie przekształcenia kaliskiej PWSZ w Akademię Kaliską.
Zdaniem Mileny Kowalskiej, przewodniczącej Młodych Demokratów, doktorantki na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, program Koalicji Obywatelskiej składa się z sześciu filarów – praworządności i wolności, wyższych płac, opiece nad seniorami, poprawie funkcjonowania służby zdrowia, etc. Kandydatka KO (numer 6 na liście) wspomniała również o braku obwodnicy Kalisza i rewitalizacji zalewu w Szałe. Istotnym punktem programu KO jest również wsparcie dla środowisk LGBT. Prezentację programów partii i ugrupowań zakończył Witold Stoch, sekretarz krajowy partii KORWIN, aplikant radcowski w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie, współzałożyciel kaliskiego KoLibra, „jedynka” na liście Konfederacji Wolność i Niepodległość.
– Wolność i Niepodległość to dwie wartości, o które chcemy walczyć. Nasz program to wyższe pensje dla wszystkich Polaków, ale nie wprowadzane w sposób sztuczny, przez podnoszenie płacy minimalnej. Dlatego proponujemy likwidację podatku dochodowego (PIT), dobrowolne składki na niewydolny system emerytalny czyli ZUS, paliwo za 3 złote po obniżeniu akcyzy i podatku VAT a także bon oświatowy i kulturowy. To lepszy sposób pomocy rodzinom niż 500+ – ocenił kandydat Konfederacji. Wspomniał również o wprowadzeniu Karty Polskiej Rodziny, która pomoże ochronić polskie rodziny przed ideologią LGBT. – A dla Kalisza obwodnica, Akademia i budowa więzienia w gminie Żelazków – dodał.
Debata odbyła się w lokalu Wanatówka w piątek, 20 września. Organizatorem był kaliski KoLiber. (pp)
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)