Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Debata poselska 2019. Jan Dziedziczak, kandydat Zjednoczonej Prawicypiątek, 4 października 2019, Kalisz.naszemiasto.pl

Poniżej opinie posła Jana Dziedziczaka, kandydata Zjednoczonej Prawicy wyrażone podczas debaty poselskiej w redakcji "Ziemi Kaliskiej". Skróty pochodzą od redakcji.

O programach socjalnych oraz inwestycjach, które mają zastąpić konsumpcję.
W ostatnich latach wielu wyborców nie tylko dziękowało za 500+, ale powtarzali: Nie wierzyliśmy, że politycy dotrzymają słowa. Wcześniej różnie to bywało. PiS obiecało superambitny program, nigdy wcześniej takiego transferu dla polskich rodzin nie było i słowa dotrzymało.
Pieniądze na 500+ nie były pozostawione przez rząd PO-PSL, a były minister Rostowski przyznał, że budżecie pieniędzy nie ma i nie będzie
Nasz rząd zreformował podatek VAT tak, że teraz płacą go wszyscy. Nie tylko zwykli ludzie, ale także mafie VAT-owskie, gangsterzy, którzy za rządów PO-PSL VAT-u nie płacili. Pieniądze zostawały w ich kieszeniach. Właśnie z tych pieniędzy z początku był finansowany program 500+.
Teraz po raz pierwszy w historii mamy budżet zrównoważony. Mamy najwyższy wzrost PKB w Unii, czołowy wzrost gospodarczy na świecie. W związku z tym do Polski zgłasza się coraz więcej międzynarodowych koncernów, są inwestycje i w związku z tym gospodarka polska kwitnie.
Redystrybucja tego sukcesu finansowego sprawia, że pieniądze trafiają do młodych małżeństw z dziećmi i do ludzi starszych.
O planowanej na 2030 rok obwodnicy Kalisza.
Na początku kadencji poseł Tomasz Ławniczak udał się do ministerstwa infrastruktury i usłyszał od urzędników, że jest pierwszym posłem rządzącego ugrupowania, który się obwodnicą Kalisza zainteresował. Przez lata o Kalisz nikt nie walczył. Mamy tu odpowiedź, dlaczego jej jeszcze nie ma.
Rzeczywiście padła deklaracja, że obwodnica powstanie najpóźniej do 2030 roku. Do tej pory były deklaracje dotyczące obwodnicy co 4 lata, ale od polityków niewiarygodnych. Zainteresowaliśmy sprawą premiera Morawieckiego. My mówimy, że obwodnica powstanie najpóźniej do 2030 r., choć niewykluczone, że będzie wcześniej. Jestem zwolennikiem wariantu obwodnicy poza miastem, bo tylko wtedy ma sens.
O przyszłości wspólnego okręgu wyborczego Kalisz-Leszno.
Jestem zwolennikiem zmniejszenia okręgów wyborczych - mielibyśmy wtedy trzy - Kalisz, Ostrów i Leszno. Obecnie bardzo dużo życia politycznego związana jest z częścią kaliską. Obecnie łatwiej zostać posłem niż radnym sejmiku. Wtedy z każdego okręgu byłoby po 4 posłów.
O Platformie Obywatelskiej i sądach
To ugrupowanie jest niewiarygodne. Mówiło, że nie należy wystawiać na premiera osobę, która nie jest szefem partii, po czym samo to robi. Panowie Szłapka i Rabiej powtarzają, że należy przyznać przywileje związkom partnerskim i tym samym rozpocząć proces, który zakończy adopcja dzieci przez pary homoseksualne. PO doprowadziła Polskę do ruiny. Co do afer, to cała Polska mogła posłuchać o aferze z ze złodziejstwem w Warszawie zarządzanej przez PO, czy o Amber Gold. Problem jest taki, że w Polsce sądownictwo jest dalekie od doskonałości i jego reformę musimy doprowadzić do końca. Przez całą kadencję wysłuchiwaliśmy skarg na działalność sądownictwa w Polsce i nie znam żadnej osoby, poza działaczami KOD, która chwaliłaby systeDzm sądownictwa w Polsce.
O aferach PiS
Jeśli chodzi o afery, to przypomina mi się powiedzenie: Diabeł w ornat się ubrał i na mszę ogonem dzwoni. My bezwzględnie pilnujemy uczciwości, także w naszych szeregach. W każdej dużej grupie znajdą się ludzie nieuczciwi. U nas nie ma taryfy ulgowej.
O drogach S5 i S11
Musimy nadrobić te zaszłości. Premier Morawiecki jest zdecydowanym zwolennikiem wybudowania S11 i ta droga będzie traktowana priorytetowo. Platforma obiecywała S5, a jak wygrała wybory, to tę drogę usunęła z listy. Do Poznania S5 dojedziemy w 2020 r., a mowa była o 2012 r.
Co udało mi się zrobić dla regionu.
W Kaliszu udało się wspólnie z senatorem Wojtyłą wprowadzić pod obrady sejmu projekt ustawy powołującej Akademia Kaliską. Jeszcze jako wiceminister Spraw Wewnętrznych zorganizowałem w Kaliszu światowy zjazd dyplomacji RP, gdzie pokazywaliśmy przykłady promocji Polski, w tym Kalisza. Udało się znaleźć sponsora strategicznego dla dwóch drużyn - piłkarzy ręcznych i siatkarek w najwyższej klasie rozgrywkowej.

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)