Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Czy szef ABW zdecydował się odejśćsobota, 27 października 2007, Rzeczpospolita

O odejściu Bogdana Święczkowskiego z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego mówiło się od dawna. W piątek wieczorem dziennik.pl napisał, że PO ma już na jego miejsce kandydata – dotychczasowego wiceszefa ABW Marka Wachnika.

Grzegorz Dolniak, poseł Platformy, nie jest zdziwiony. – Lepiej odejść samemu, niż zostać odwołanym.Jan Dziedziczak, rzecznik premiera, choć to na jego ręce Święczkowski musi złożyć dymisję, odsyłał do rzecznika Zbigniewa Wassermanna.Jednak ani Monika Chomiuk, rzeczniczka Wassermanna, ani Magdalena Stańczyk, rzecznik ABW, nie odbierały w piątek telefonów.

Krzysztof Łapiński, były rzecznik Zbigniewa Wassermanna, potwierdził „Rz”, że szef Agencji chciał odejść już przed wyborami. – Decyzja o odejściu nie byłaby zaskoczeniem – ocenia Łapiński.

Święczkowski, zanim się związał ze służbami specjalnymi, był katowickim prokuratorem zajmującym się zwalczaniem przestępczości zorganizowanej. Po wygranej PiS do Warszawy ściągnął go Zbigniew Ziobro. Święczkowski został dyrektorem Biura ds. Przestępczości Zorganizowanej w Prokuraturze Krajowej. Po roku przeszedł do ABW. Na tym stanowisku nie miał dobrej prasy, głównie z powodu błędów podczas zatrzymania Barbary Blidy. Ostatnio Zbigniew Ziobro nominował go na prokuratora Prokuratury Krajowej. Jest nieusuwalny.


Administrator strony: Błażej Wojtyła

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)