Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Czy likwidować delegatury?środa, 1 października 2008, Życie Kalisza

Spotkanie na temat likwidacji delegatur wojewódzkich zorganizowała we wtorek kaliska ,,Solidarność’’. Jej uczestnicy byli przeciwni rządowemu projektowi

Zaproszenie od szefa kaliskiej ,,Solidarności’’ otrzymali wszyscy parlamentarzyści z regionu kalisko-leszczyńskiego. Przybyło tylko trzech i do tego opozycyjnych. – Część posłów dzwoniła i tłumaczyła powody nieobecności, a część nie zareagowała – mówił Jan Mosiński. – Żałuję, że nie ma z nami ani jednego przedstawiciela koalicji rządzącej, bo chętnie wysłuchałbym argumentów za likwidacją delegatur.
– W Kaliszu zostanie zlikwidowanych 50 miejsc pracy, ale zostaną one utworzone w Poznaniu – dodał Arkadiusz Wojtczak, przewodniczący ,,S’’ wszystkich urzędów wojewódzkich w Polsce. – Obecny system jest łatwo dostępny dla obywateli. Jeśli zlikwidujemy delegatury, z wieloma sprawami trzeba będzie jeździć do Poznania.
– Projekt tej ustawy, zaakceptowany przez rząd, jest wyjątkowo nieprecyzyjny i np. nie wiadomo dokładnie, czy po paszporty trzeba będzie jeździć do Poznania, czy można to będzie załatwić w Starostwie Powiatowym – dodał Jan Dziedziczak (PiS), który obiecał, że w najbliższym czasie złoży interpelację w tej sprawie. – I wtedy będziemy wiedzieć, jakie konsekwencje niesie za sobą ta ustawa. Szkoda, że nie ma tutaj przedstawicieli PO, którzy przecież zapewniali w kampanii wyborczej, że chcą, by żyło się lepiej.
Na inną kwestię zwrócił uwagę poseł Leszek Aleksandrzak (Lewica). – Delegatury muszą pozostać. Proszę sobie wyobrazić dojazdy zespołów kontrolnych wojewody do samorządów. Dzisiaj z Kalisza jest wszędzie stosunkowo blisko. A po zlikwidowaniu delegatur urzędnicy z Poznania do Kępna będą mieli niemal 200 km – mówił poseł.
– Zresztą obawiam się, że to poważniejsza tendencja – dodał senator Piotr Kaleta. – Są przecież zakusy, by zlikwidować sądy w Pleszewie i Ostrzeszowie. Uważam, że przed wprowadzeniem zmian należałoby się zastanowić nad dobrem wspólnym, a dopiero później mieć na uwadze polityczne kalkulacje.
Posłowie PO: Rafał Grupiński i Witold Orzechowski w tym samym czasie zorganizowali w Kaliszu własną konferencję prasową.

Administrator strony: Błażej Wojtyła

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)