Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWE KSIĘDZA PROFESORA ROMANA DZWONKOWSKIEGOśroda, 6 stycznia 2021, http://wspolnotapolska.org.pl/wiadomosci.php?id=7405

Dzisiaj dobiegła ziemska wędrówka księdza profesora Romana Dzwonkowskiego, jednego z założycieli Stowarzyszenia "Wspólnota Polska", człowieka oddanego Polonii i Polakom żyjącym poza naszymi granicami, a zwłaszcza środowiskom kresowym. W Czerwinie koło Ostrołęki w kościele pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej odbyły się uroczystości pogrzebowe.

W imieniu władz państwowych udział w nich wzięli Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Adam Kwiatkowski, Pełnomocnik Rządu do Spraw Polonii i Polaków za Granicą Jan Dziedziczak zaś w imieniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska.

Władze Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" reprezentowali wiceprzewodniczący Zarządu Krajowego Krzysztof Łachmański, członek Zarządu Krajowego Sebastian Jaworowski i dyrektor Biura Zarządu Krajowego Tatjana Čepukoit.

Podczas uroczystości ogłoszono, że Prezydent RP Andrzej Duda nadał pośmiertnie ks. prof. Romanowi Dzwonkowskiemu za wybitne zasługi w pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej, za krzewienie polskiej kultury i oświaty wśród środowisk polonijnych, za działalność charytatywną i społeczną Krzyż Komandorski z gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Order przekazał na ręce najbliższej rodziny Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Adam Kwiatkowski.

Dla Wspólnoty Polskiej był moralnym autorytetem i podporą w codziennych sprawach. Na Jego życzliwość i mądre rady mogliśmy zawsze liczyć. Pozostanie w naszej pamięci jako niezastąpiony mentor polonijnych idei i Przyjaciel pochylający się z troską nad najdrobniejszymi nawet potrzebami, które kierowaliśmy do niego ufając, że znajdzie dla nich właściwą miarę i rozwiązanie.

Odejście Księdza Profesora stworzyło pustkę, którą trudno będzie wypełnić. Pozostaje pamięć i dzieła o których w trakcie mszy żałobnej prezes Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" Dariusz Piotr Bonisławski powiedział: dzięki Twojej pracowitości podkreślanej tu wielokrotnie nie zostawiasz nas samych. Dalej będziemy czerpać z Twojej mądrości, mamy Twoje książki, artykuły, wystąpienia. Ale czasy są niełatwe… Pamiętaj o nas wypraszając dla nas łaski, żebyśmy mogli nadal realizować wspólną misję.

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)