Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

08.30 - 13.00

leszno@dziedziczak.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy
Żaneta Lasiecka - Stodolna
tel. 607 171 532

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Uroczystości Odpustu Wniebowzięcia Matki Bożej na Świętej Górze w Gostyniu. Dożynki powiatowe “Dobre Smaki Powiatu”.czwartek, 16 sierpnia 2018

W dniu wczorajszym miałem zaszczyt uczestniczyć w uroczystości odpustowej Wniebowzięcia Matki Bożej, która odbyła się na Świętej Górze w Gostyniu, połączonej z obchodami Dożynek Powiatowych "Dobre Smaki Powiatu".

Sumie odpustowej koncelebrowanej na placu polowym, przewodniczył ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz, który w swojej homilii podkreślił rolę rolników i piekarzy, którzy podejmując trud codziennej pracy, dzielą się z wszystkimi ludźmi chlebem powszednim. Ponadto przypomniał zgromadzonym o patriotyzmie, oraz o narodowych wartościach, które powinny być przekazywane z pokolenia na pokolenie,przede wszystkim w polskich rodzinach.

Tuż po Mszy Świętej, miał miejsce obrzęd łamania chleba, w podziękowaniu Panu Bogu za tegoroczne plony, które zostały zebrane wysiłkiem i pracą rolników ziemi gostyńskiej.

Ponadto odbył się konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, z kolei wszyscy chętni mieszkańcy mieli okazję na wiejskim targowisku zakupić specjały prosto od producenta. Na najmłodszych czekały liczne atrakcje, między innymi: kulinarne przedszkole, gotowanie na bazie białej kiełbasy, a także animacje dla dzieci. Na koniec mieszkańcy powiatu gostyńskiego obejrzeli koncert filmowy w wykonaniu teatru tańca ArtDance, podczas którego zaprezentowali się śpiewacy, tancerze oraz akrobaci. Gwiazdą wieczoru, z kolei został zespół Bracia.

Na ręce Superiora, Przełożonego Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri w Gostyniu, ks.Marka Dudka, jak również władz powiatu gostyńskiego i gminy Piaski, chciałbym złożyć podziękowania, za trud podejmowany podczas organizowania rok rocznie owej uroczystości.

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)