Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno
Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277
Od 2 do 15 sierpnia Biuro Poselskie bedzie nieczynne z powodu urlopu.
Zachęcamy do kontaktu e-mail.
leszno@dziedziczak.pl


Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz
Pracownicy
tel. 607 171 532 Żaneta Lasiecka - Stodolna

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

U ministra o dopalaczachśroda, 11 października 2017, Leszno24.pl

Poseł Jan Dziedziczak i wiceprezydent Leszna Piotr Jóźwiak rozmawiali w poniedziałek z podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcinem Warchołem. Tematem spotkania były dopalacze i walka z nimi, jaką podejmuje samorząd miasta. Co wynika z rozmów?

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu prezydent Łukasz Borowiak wysłał pismo do wszystkich parlamentarzystów okręgu kalisko-leszczyńskiego z prośbą o podjęcie skutecznych działań, czyli uchwalenie takich zamian w prawie, które pozwolą samorządom skutecznie eliminować sklepy sprzedające środki odurzające.

Na list odpowiedział poseł i wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak, który zorganizował spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości. O dopalaczach poseł oraz wiceprezydent Leszna rozmawiali z wiceministrem Marcinem Warchołem.

- Celem spotkania było przedstawienie problemu dotykającego miasto Leszno, a które w ostatnim czasie stało się jednym z symboli walki z handlarzami dopalaczami. Dlatego też niezmiernie cieszę się jako poseł ziemi leszczyńskiej, iż ta aktywność została doceniona przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Dzięki moim staraniom miasto Leszno zostało zaproszone do udziału w przygotowywaniu odpowiednich zmian legislacyjnych, które umożliwią skuteczną walkę z niebezpiecznym procederem związanym z produkcją i obrotem dopalaczami. Jednocześnie pragnę poinformować, iż zwróciłem się do Prokuratury Generalnej o przyłączenie do zapowiadanej przez miasto Leszno cywilnej sprawy sądowej przeciwko właścicielom budynków, w których są wynajmowane pomieszczenia do prowadzenia tego typu handlu. Jestem przekonany, że działania prawne podjęte przez miasto Leszno okażą się skuteczne, a w najbliższym czasie pojawią się realne zmiany w prawie, które tę walkę uczynią jeszcze skuteczniejszą - informuje poseł Jan Dziedziczak.

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)