Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno
Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00
leszno@dziedziczak.pl


Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz
Pracownicy
tel. 607 171 532 Żaneta Lasiecka - Stodolna

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Święto Niepodległości w Rawiczuniedziela, 12 listopada 2017, Elka.pl

Obchody Święta Niepodległości w Rawiczu rozpoczęła uroczysta msza św. za ojczyznę odprawiona w kościele pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania N.M.P. Następnie uroczysty pochód prowadzony przez strażacką orkiestrę dętą, udał się pod pomnik Żołnierza Polskiego, gdzie odbyły się główne uroczystości.

Tegoroczne obchody wzbudziły spore zainteresowanie mieszkańców, którzy licznie pojawili się na uroczystości. Na manifestacji, oprócz delegacji władz samorządowych, służb mundurowych i organizacji społecznych, obecni byli również posłowie: Jan Dziedziczak, Adam Szłapka i Wojciech Ziemniak.

W swoim przemówieniu burmistrz Rawicza podkreślił znaczenie patriotyzmu w dzisiejszych czasach, a przede wszystkim zwrócił uwagę na konieczność wyrażania go czynem i pielęgnowania ponad wszystkimi podziałami. - Dziś patriotyzm to dbałość o wspólny interes - narodu i danej społeczności, to uczciwość względem własnego kraju i jego obywateli oraz uciszenie sporów w momencie, gdy najważniejsza jest zgoda i dobro społeczeństwa. Patriotyzm to jedność mimo różnic, to wspólnota mimo podziałów. I moim zdaniem, tylko wspólnota może być fundamentem, który wzmocni poczucie miłości do swojej wielkiej i małej ojczyzny- mówił Grzegorz Kubik.

Po krótkiej modlitwie, którą poprowadził ks. Wojciech Prostak, zgromadzone delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem. Tegoroczne obchody zakończyły się w hali sportowej przy ul. Kopernika, w której zorganizowano festyn.

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)