Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

"Stają w obozie z Martą Lempart". Jan Dziedziczak o stanowisku PO ws. aborcjiponiedziałek, 22 lutego 2021, https://www.polskieradio24.pl/130/5925/Artykul/2683455,Staja-w-obozie-z-Marta-Lempart-Jan-Dziedziczak-o-stanowisku-PO-ws-aborcji?fbclid=IwAR2nvABNsJvfxgcKzNKJstXlb7K28hT7ddS1Ylp4J-m2s0VBWCULV3NCmiw

"Obowiązkiem państwa jest zapewnienie kobiecie prawa do podejmowania decyzji dotyczących macierzyństwa w zgodzie z własnym sumieniem" - głosi stanowisko zarządu PO. Mowa w nim m.in. o zagwarantowaniu "każdej Polce znajdującej się w wyjątkowo trudnej sytuacji" możliwości przerwania ciąży do 12. tygodnia.

Jan Dziedziczak komentował stanowisko zajęte przez PO ws. dopuszczalności przerywania ciąży. - W Polsce mamy de facto dwa bloki w polityce. Jeden, to ci, którzy chcą realizować wizję polityki chrześcijańsko-demokratycznej, mówiący m.in. o zapewnieniu każdemu człowiekowi prawa do życia, stający po stronie słabszego, po drugiej stronie zaś są ludzie, którzy to prawo do życia chcą odbierać. To skrajna lewica i dołączająca do nich Platforma Obywatelska - komentował.

Poseł odniósł się do przypadków ataków na kościoły i miejsca kultu, w jakich dochodziło w ostatnich miesiącach. - Byliśmy świadkami gorszących scen w naszym kraju m.in. demolowania kościołów, czego nie było nawet za komuny, czy niszczenia pomników Jana Pawła II. To sprawy bulwersujące większość Polaków, niezależnie od tego, na kogo głosowali (…) Mieliśmy zabory, koszmar II Wojny Światowej, jednak nawet komuniści bali się przekroczyć pewne granice - przypominał.

- Teraz Marta Lempart to robi, to mroczne i antychrześcijańskie, nienawistne i wulgarne. Wobec tego sporu Platforma Obywatelska zabiera głos i staje w obozie z Martą Lempart. Gdyby to była odpowiedzialna opozycja, nie zaakceptowały tego. PO staje jednoznacznie w obozie agresji, po stronie tej osoby (…) jestem bardzo ciekawy, jak wielu z parlamentarzystów tej partii i jej zwolenników czuje się w towarzystwie Marty Lempart - pytał Jan Dziedziczak.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)