Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Spotkanie ze starostą leszczyńskimsobota, 6 października 2007

Z inicjatywy ministra Jana Dziedziczaka doszło do spotkania ze Starostą Powiatu Leszczyńskiego – Krzysztofem Benedyktem Piwońskim. To pierwsze z zaplanowanych kilku spotkań z samorządami w regionie, które ma na celu zapoznanie się z problemami społeczności lokalnej.

Starosta Leszczyński przedstawił nowatorski program budowy szkolnych sal gimnastycznych podkreślając, że ich powstanie przyczyniłoby się do poprawy kondycji zdrowotnej dzieci i młodzieży.

Z kolei minister Dziedziczak zwrócił uwagę na to, że sale gimnastyczne na wsi pełnią także role społeczną, są miejscem gromadzenia się mieszkańców na różnych uroczystościach i imprezach sportowo-rekreacyjnych. Jednocześnie obiecał zainteresować Ministerstwo Sportu tą cenną inicjatywą. Przypomniał także o rządowym projekcie „blisko boisko”, który współfinansuje ministerstwo sportu.

Starosta Leszczyński zwrócił także uwagę że powiaty, które sąsiadują z miastami grodzkimi są pozbawione znacznych środków finansowych na budowę i remonty dróg i same nie są wstanie podołać temu zadaniu.

Minister Jan Dziedziczak będzie rozmawiał z ministrem Polaczkiem w sprawie systemowego wsparcia powiatów ziemskich, a takim jest właśnie Powiat Leszczyński.

„Potrzebne jest także porozumienie samorządów Leszna i gmin powiatu w celu rozwiązania problemu remontu dróg, z których wspólnie korzystają” – powiedział Jan Dziedziczak.


Administrator strony: Błażej Wojtyła

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)