Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Rozbudowa "Balatonu" w Miejskiej Górce coraz bliżej? Ma zostać wpisana i sfinansowana z ministerialnego programu.środa, 10 sierpnia 2022, https://rawicz.naszemiasto.pl/rozbudowa-balatonu-w-miejskiej-gorce-coraz-blizej-ma-zostac/ar/c8-8937293?utm_campaign=rozbudowa-balatonu-coraz-blizej-ma-ja-objac-ministerialny&utm_content=strefa-agro&utm_medium=rawicz-nasze-miasto&utm_source=fa

Ministerstwo infrastruktury prowadzi prace nad projektem uchwały Rady Ministrów w sprawie przyjęcia nowego programu wieloletniego w sprawie gospodarowania zasobami wodnymi w Polsce. Jak poinformował nas Jan Dziedziczak - w ministerialnym projekcie ujęty został zbiornik w Miejskiej Górce tzw. "Balaton". Podstawowym celem projektowanej uchwały jest zwiększenie bezpieczeństwa powodziowego oraz uzyskanie korzystnego bilansu wodnego. Program ma być realizowany w latach 2023 - 2030.

Jak informuje poseł i sekretarz stanu w KPRM Jan Dziedziczak, planuje się realizację 17 zadań inwestycyjnych, których efektem będzie wybudowanie 19 zbiorników, wśród których znalazł się zbiornik wodny Miejska Górka. Inwestycja ta ma dążyć do poprawy ochrony przeciwpowodziowej w rejonie miejscowości Miejska Górka i Karolinki na prawym brzegu rzeki Dąbroczni.

Jak dodaje poseł, decyzja jest pokłosiem licznych rozmów w stolicy.

- Przekonywałem wtedy wraz z włodarzem gminy Miejska Górka Karolem Skrzypczakiem - o potrzebie zrealizowania tej właśnie inwestycji, która zwiększy bezpieczeństwo powodziowe. Bardzo ważnym sygnałem były zapewnienia naszych radnych o potrzebie wsparcia tej inwestycji, która pomoże wielu gospodarzom z tego terenu, którzy borykają się z zalewanie upraw - mówi Dziedziczak.

Ważną dla gminy informacją jest fakt, że koszt zadania w przypadku zbiornika w Miejskiej Górce wyceniono na prawie 67 mln złotych i zostanie pokryty z budżetu państwa. Projekt uchwały został wprowadzony do wykazu prac legislacyjnych i programowych.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)