Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno
Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Biuro Posła Jana Dziedziczaka
08.30 do 14.00


Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz
Pracownicy
tel. 607 171 532 Żaneta Lasiecka - Stodolna

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Problem z dowozem opału do ciepłowniwtorek, 12 września 2017

Przebudowa linii kolejowej Poznań-Wrocław może skomplikować dowóz opału do leszczyńskiej ciepłowni – alarmuje MPEC i prosi o interwencję posła i wiceministra Jana Dziedziczaka. Prezes spółki Krzysztof Majchrzak zapewnia, że opału nie zabraknie, jednak jego dowóz może być o wiele droższy niż obecnie.

W związku z modernizacją linii Poznań-Wrocław Polski Linie Kolejowe wprowadziły ograniczenia ruchu pociągów towarowych po torach z Wrocławia do Leszna. Jeździć nimi mają tylko pociągi dowożące materiały na budowę linii. Zarządzenie to budzi duży niepokój Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnejw Lesznie - właśnie linią kolejową kilka razy w miesiącu dostarczany jest bowiem transport miału węglowego do ciepłowni.

-Wprowadzenie ograniczeń oznaczać będzie albo konieczność dowożenia miału węglowego transportem drogowym, albo szukanie dróg okrężnych - wyjaśnia prezes MPEC Krzysztof Majchrzak - w obu przypadkach koszty wzrosną, w przypadku dowożenia ciężarówkami wzrost były drastyczny. Ilości opału są bowiem bardzo duże - w zimowych miesiącach ciepłownia zużywa do 50 ton miału na dobę.

Prezes Majchrzak zapewnia, że nie ma mowy o przerwaniu dostaw, jednak cena ciepła może wzrosnąć. -Na pewno nie w tej taryfie, bo ta jest zatwierdzona przez Urząd Regulacji Energetyki, jednak jeśli koszty znacząco wzrosną, będziemy musieli uwzględnić je w kolejnej - mówi. Jednak może dojść do sytuacji, że zapas opału spadnie poniżej minimum wyznaczonego przez URE, a to może skutkować nałożeniem na spółkę wysokich kar finansowych. Dlatego MPEC poprosiło o pomoc posła i wiceministra spraw zagranicznych Jana Dziedziczaka, który wystąpił do Ministra Infrastruktury z zapytaniem o możliwość utrzymania przejazdu dla pociągów z opałem dla leszczyńskiej ciepłowni.

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)