Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Premier odsunął ministra Szyszkę od obwodnicypiątek, 6 kwietnia 2007, Dziennik

Minister środowiska Jan Szyszko został odsunięty od decyzji wytyczenia trasy obwodnicy Warszawy, bo mógł przy tym kierować się własnym interesem. Sprawę przejmuje po nim Grażyna Gęsicka, minister ds. rozwoju regionalnego. Tak zdecydował sam premier Jarosław Kaczyński.

"Premier Jarosław Kaczyński podkreślał, że ma pełne zaufanie do ministra Jana Szyszki, ale ze względu na wysokie standardy administracji rządowej chciał uniknąć jakichkolwiek podejrzeń" - tłumaczy Jan Dziedziczak, rzecznik rządu.
"Bardzo dobrze, że tak się stało. Ale to nie tylko kwestia etyki, ale przestrzegania prawa. To była jedyna właściwa decyzja" - chwali Julia Pitera, posłanka Platformy Obywatelskiej i była prezes Transparency International.

O nowym zadaniu Grażyna Gęsicka dowiedziała się wczoraj. Wydawałoby się, że minister rozwoju regionalnego, skupiona przede wszystkim na zarządzaniu środkami unijnymi, z budową obwodnic ma niewiele wspólnego. Okazuje się jednak, że sama Gęsicka decyzji szefa rządu się nie dziwi.

"Nie wypytywałam premiera o przyczyny, ale domyślam się, że zadecydowało to, iż zajmuję się zagospodarowaniem przestrzennym kraju. Mieszkam na warszawskiej Woli, więc dodatkowo zależy mi na obwodnicy i chcę, by powstała jak najszybciej" - powiedziała DZIENNIKOWI Gęsicka.

Minister dodaje, że ma w resorcie ekspertów, którzy z pewnością w sprawie warszawskiej obwodnicy podejmą obiektywną i dobrą decyzję. Zastrzega od razu, że i Jan Szyszko podchodził do tematu merytorycznie. Kiedy można się spodziewać rozstrzygnięcia przebiegu trasy?

"Nie wiemy, na jakim jesteśmy etapie z dokumentami. Na pewno będę chciała powtórzyć konsultacje społeczne, więc decyzja może zapaść najwcześniej za około dwa miesiące" - mówi Gęsicka.

Sam minister środowiska nie odczuwa decyzji premiera jako policzek. Mówi, że w sprawie obwodnicy Warszawy nie ma sobie nic do zarzucenia. Podkreśla, że swoje decyzje zawsze podejmuje w oparciu o argumenty merytoryczne i odrzuca oskarżenia o działania nieetyczne. Nie frustruje go oddanie decyzji w ręce minister Gęsickiej. Ma nadzieję, że zarzuty pod jego adresem się skończą.

"Przyjmujemy tę decyzję z pełną aprobatą. Jeśli nasze obowiązki są w części przekazywane gdzie indziej, przyjmujemy to normalnie" - komentuje rzecznik ministra środowiska, Marcin Mazurek.

W lutym DZIENNIK ujawnił, że minister środowiska tak zmienił przebieg planowanej wschodniej obwodnicy Warszawy, by trasa ominęła okolice jego domu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ustaliła wcześniej, że trasa będzie przebiegać w pobliżu Starej Miłosnej. To właśnie w tej części Warszawy mieszka Jan Szyszko. W lutym minister niespodziewanie zaopiniował pozytywnie alternatywny przebieg trasy.

Postulował, by biegła ona przez pobliski Halinów. Wywołało to protesty jego mieszkańców. Radni Halinowa zarzucili ministrowi, że ustala trasę obwodnicy tak, by odsunąć ją od swojego domu. Wątpliwości wzbudziło też to, że drugi wariant przebiegu obwodnicy jest droższy, a dodatkowo wymaga wycięcia aż 50 ha lasu.


Administrator strony: Błażej Wojtyła
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)