Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Poseł zapytał ministra o rondo w Sarnówce. Odpowiedź nie pozostawia złudzeńpiątek, 18 lutego 2022

Poseł Jan Dziedziczak skierował interpelację do ministerstwa infrastruktury. Zapytał o możliwość budowy ronda w Sarnówce - u zbiegu krajowej "36-tki" z drogami powiatowymi. W środę parlamentarzysta otrzymał odpowiedź. Jan Dziedziczak Polityk Prawa i Sprawiedliwości, kierując pytanie do resortu infrastruktury, powołał się na zdanie burmistrza Grzegorza Kubika.
W opinii włodarza plany budowy sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu są niezasadne i tylko budowa ronda pomoże usprawnić ruch i poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu. Ponadto z przekazanych mi informacji wynika, że właścicielka pobliskiej działki, jest gotowa sprzedać swoją własność wraz z budynkiem, co stanowi istotną informację przy wyborze rozwiązań projektowych na przedmiotowym skrzyżowaniu - zaznacza poseł. Jan Dziedziczak w piśmie przypomniał także, że w Smolicach - również przy drodze krajowej nr 36 - powstały dwa ronda, a w pobliżu znajduje się market. Po przebudowie skrzyżowań jest tam bezpieczniej.


Rondo w Sarnówce. Co na to ministerstwo?
Odpowiedzi posłowi Janowi Dziedziczakowi udzielił Rafał Weber, sekretarz stanu w resorcie infrastruktury. Zauważył, że poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego jest jednym z priorytetów rządu.
W związku z tym, w Ministerstwie Infrastruktury został opracowany projekt odrębnego programu dedykowanego poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego - Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej 2021-2024, który 23 lutego 2021 r. został przyjęty przez Radę Ministrów - przyznał Rafał Weber.
Przypomniał, że głównym celem programu jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach krajowych będących w zarządzie GDDKiA, a jego założenia uwzględniają w sposób szczególny obszar poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu.

Skrzyżowanie w Sarnówce. Będą światła
Sekretarz stanu w resorcie infrastruktury w żaden sposób nie skomentował propozycji budowy ronda jako najlepszego rozwiązania. Z odpowiedzi wynika jednak, że zmiany na skrzyżowaniu zajdą.
Przebudowa skrzyżowania DK 36 z dp5502P i dp5532P wraz z budową 2 lewoskrętów i sygnalizacji świetlnej w m. Sarnówka znalazła się na liście zadań przewidzianych do realizacji w ramach PBID - podsumowuje Rafał Weber. Terminu realizacji tego zadania w Sarnówce sekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury nie przedstawił.

Światła w Sarnówce. Co na to Jan Dziedziczak?
Jak się dowiedzieliśmy, odpowiedź sekretarza stanu w resorcie infrastruktury nie usatysfacjonowała Jana Dziedziczaka.
Oczywiście, dobrze, że mamy zapewnienie, że inwestycja jest wpisana w plany i będzie w przyszłości realizowana, niemniej chodziło nam o przedstawienie zasadności budowy ronda, które w ocenie samorządu zdecydowanie ułatwi przejazd komunikacyjny - zauważa poseł z okręgu kalisko-leszczyńskiego.

Jan Dziedziczak będzie dalej interweniował w GDDKiA, aby zachęcić do rozmów na temat budowy ronda.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)