Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Poseł walczy o Calisiępiątek, 23 listopada 2007

Pomoc upadającej Fabryce Pianin i Fortepianów ,,Calisia’’ zadeklarował Jan Dziedziczak, podczas wizyty w Kaliszu. Poseł zamierza aktywnie wspierać firmę, między innymi poprzez nietypową promocję – Jan Dziedziczak wspiera inicjatywę umieszczenia w budynku Sejmu fortepianu wyprodukowanego właśnie w Kaliszu. – Być może w ten sposób uda się zwrócić uwagę na sytuację fabryki, która produkuje fortepiany od ponad 100 lat – powiedział Jan Dziedziczak na antenie radia Merkury.

Istnieje ryzyko, że Fabryka Pianin i Fortepianów ,,Calisia’’, zostanie zupełnie zlikwidowana. Tym samym zniknie jeden z symboli i znaków rozpoznawczych Kalisza. Firma, będąca spółką, przynosiła w ostatnich latach straty i została postawiona w stan upadłości. Władze Kalisza (będące udziałowcem części akcji) złożyły zawiadomienie do prokuratury, podejrzewając, że niektórzy przedstawiciele zarządu działali na jej szkodę, między innymi sprzedając fortepiany poniżej kosztów produkcji.

- Firmy w obecnym kształcie nie uda się już uratować, ale należy zrobić wszystko, aby w Kaliszu nadal produkowane były fortepiany spod znaku Calisii. Przecież instrumenty firmowane tym znakiem można spotkać na salach koncertowych na całym świecie – przyznaje Jan Dziedziczak.


Administrator strony: Błażej Wojtyła

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)