Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Poseł na telefonponiedziałek, 28 stycznia 2008, Panorama Leszczyńska

Poseł PiS Jan Dziedziczak interweniował dziś w leszczyńskim inspektoracie Państwowej Inspekcji Pracy w sprawie nieprawidłowości w spółce Euro-Comfort. – Nie jestem wrogiem tej firmy – oznajmił poseł i zapowiedział zachęcanie pracowników do założenia związku zawodowego.

Poseł Jan Dziedziczak nie pozostał głuchy na skargi kilku pracowników leszczyńskiej firmy Euro-Comfort. W jego biurze poselskim skarżyli się na łamania prawa pracy w tym przedsiębiorstwie. Dziedziczak przez półtorej godziny rozmawiał na temat sytuacji w Euro-Comforcie z inspektorami pracy.

- To nie jest żadna walka polityczna, tylko zwykła reakcja posła na sygnały od mieszkańców. Nie jestem wrogiem firmy Euro-Comfort, nie zgadzam się też z podejściem, że pracodawca jest wrogiem pracownika. Zależy mi, aby tak duża firma, dająca zatrudnienie dwom tysiącom ludzi, funkcjonowała prawidłowo – poinformował poseł Jan Dziedziczak.

Poseł Dziedziczak nie zamierza spotykać się z kierownictwem Euro-Comfortu, bo jego zdaniem rolą posła nie są negocjacje z prywatnym podmiotem, ale stanie na straży przestrzegania prawa.

Kierownik leszczyńskiego inspektoratu PIP Danuta Goździewicz poinformowała, że w ub.r. Euro-Comfort był kontrolowany cztery razy, w tym trzy razy wskutek zgłoszonych zastrzeżeń przez pracowników. Inspektorzy stwierdzili dwie grupy uchybień – naruszenie czasu pracy, niewłaściwe naliczanie nadgodzin i kłopoty z uzyskaniem urlopów przez pracowników oraz nieprawidłowości przy technicznym bezpieczeństwie pracy. Zdaniem kierownik Goździewicz znaczącą poprawę zanotowano tylko w sprawach technicznych.

- Wobec dwóch osób z kierownictwa firmy wszczęliśmy postępowanie karno-administracyjne, które zakończyliśmy nałożeniem mandatów w maksymalnej wysokości – 2 tys. zł. Firma Euro-Comfort nie jest wyjątkiem wśród przedsiębiorstw, które nie przestrzegają prawa pracy. Skala nieprawidłowości w tak dużej firmie ma jednak znacznie większy wydźwięk społeczny niż w mniejszych przedsiębiorstwach – twierdzi kierownik Danuta Goździewicz.

Zdaniem posła Jana Dziedziczaka receptą na poprawę sytuacji w Euro-Comforcie byłoby założenie komisji zakładowej związku zawodowego. W tej sprawie parlamentarzysta rozmawiał już z leszczyńską Solidarnością.

- Związek zawodowy to nie wotum nieufności wobec kierownictwa spółki. Jego rola to reprezentowanie interesów pracowniczych. Jeśli pracownicy będą zadowoleni z pracy, ich wydajność będzie znacznie wyższa – twierdzi poseł Dziedziczak.


Administrator strony: Błażej Wojtyła

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)