Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

08.30 - 13.00

leszno@dziedziczak.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy
Żaneta Lasiecka - Stodolna
tel. 607 171 532

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Poseł Jan Dziedziczak o wizycie Matteo Salviniego w Polsceśroda, 9 stycznia 2019, Polskie Radio

Wizyta Matteo Salviniego w Polsce. Komentarze polityków PiS i PO

– Skoro wicepremier Włoch Matteo Salvini zabiegał o spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim, to lider PiS nie mógł się nie zgodzić na nie – podkreślił na antenie Trójki poseł PiS Jan Dziedziczak. – Rozmawiali o zmontowaniu przyszłej międzynarodówki – stwierdził Andrzej Halicki, parlamentarzysta PO.

W środę w Warszawie Matteo Salvini spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim. Wicepremier Włoch, lider prawicowej partii Liga, rozmawiał na temat Europy przyszłości i – jak powiedział po spotkaniu – o tym, jak nadać sens marzeniu europejskiemu, które w ostatnich latach zostało stłamszone przez biurokrację.

– Było to spotkanie liderów dwóch najpopularniejszych ugrupowań w Unii Europejskiej. Zabiegał o nie wicepremier Salvini i Jarosław Kaczyński nie mógł się na to nie zgodzić. Dlatego, że Matteo Salvini jest bardzo poważnym politykiem, a poza tym Włochy są bardzo ważnym w Polsce inwestorem. Przypomnę, że skala włoskich inwestycji w naszym kraju jest gigantyczna – powiedział Jan Dziedziczak.

Poseł PiS dodał, że spotkanie nie wiązało się z powstaniem nowej wspólnej frakcji, tzw. międzynarodówki z udziałem PiS i Ligi, której szefuje Salvini. – Choć rozmawiamy o przyszłości Unii Europejskiej, to jednak to spotkanie było takim, które o niczym nie przesądzało – powiedział parlamentarzysta.

Zdaniem Andrzeja Halickiego z PO wizyta wicepremiera Włoch i jego rozmowa z Jarosławem Kaczyńskim zasługiwały na rozgłos. – Dlatego, że mamy rok wyborów europejskich i związaną z interesem narodowym oraz naszym bezpieczeństwem alternatywę. Albo będzie rozmontowanie Unii Europejskiej przez jej zatomizowanie, by państwa narodowe mogły swobodnie robić to, co chcą, albo będziemy budować nasze bezpieczeństwo. Obaj panowie o rozmawiali o przyszłej międzynarodówce, którą Matteo Salvini montuje od wielu dni, nawet z organizacjami neonazistowskimi – powiedział poseł PO.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)