Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno
Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 520427

W dniach od 9 do 25 stycznia biuro poselskie, będzie nieczynne.
W pilnych sprawach proszę o kontakt mailowy na adres: leszno@dziedziczak.pl

Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz
Pracownicy
tel. 607 171 532 Żaneta Lasiecka - Stodolna

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Poseł Jan Dziedziczak na obchodach Święta Konstytucji 3 Maja w Rawiczuczwartek, 3 maja 2018, Rawicz24.pl

Oficjalna część obchodów Święta Konstytucji 3 Maja w Rawiczu rozpoczęła się mszą świętą w intencji Ojczyzny, w kościele pw. św. Andrzeja Boboli. Odprawił ją proboszcz ks. Marian Brdyś, a uczestniczył w niej również chór „Miriam”.

Potem ruszył pochód patriotyczny, prowadzony przez orkiestrę dętą pod batutą Artura Normana. Uczestnikom przemarszu rozdawane były biało-czerwone chorągiewki. Korowód przemierzył trasę przez rynek i deptak do pomnika Żołnierza Polskiego i dalej do pomnika Jana Pawła II. Pod obydwoma obeliskami w imieniu mieszkańców władze samorządowe, stowarzyszenia oraz organizacje społeczne złożyły kwiaty.

Główna część uroczystości odbyła się na Placu Wolności, pod popiersiem Tadeusza Kościuszki. Po uroczystym wciągnięciu flagi państwowej na maszt, Rawickie Stowarzyszenie Hodowców Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Drobnego Inwentarza, wypuściło z klatki stado gołębi.

Starosta Adam Sperzyński powitał zebranych, podkreślając znaczenie tego święta w świadomości Polaków. Podkreślił, że tegoroczny jubileusz 227-lecia uchwalenia Konstytucji 3 Maja ma szczególny wymiar. Łączy się bowiem z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości i 380-leciem miasta Rawicza. Referat Romualda Krzyżosiaka przedstawiający sytuację polityczno-społeczną w Europie, Polsce i na ziemi rawickiej w okresie Sejmu Czteroletniego, odczytał Krzysztof Kowalski, uczeń I LO w Rawiczu. Uwypuklił znaczenie Konstytucji 3 Maja dla przyszłych pokoleń. Nawiązał do tego poseł Jan Dziedziczak, który podkreślił wagę tej ustawy.

. Po złożeniu kwiatów, salwę honorową oddali członkowie Rawickiego Bractwa Kurkowego. W części artystycznej zaprezentowała się młodzież z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych z Bojanowa. Potem można było pozować do wspólnego zdjęcia i skorzystać z poczęstunku, którym był „eintopf kadecki”.

Galeria

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)