Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno
Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 520427

W dniach od 9 do 25 stycznia biuro poselskie, będzie nieczynne.
W pilnych sprawach proszę o kontakt mailowy na adres: leszno@dziedziczak.pl

Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz
Pracownicy
tel. 607 171 532 Żaneta Lasiecka - Stodolna

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Poseł Jan Dziedziczak na obchodach Święta Konstytucji 3 Maja w Lesznieczwartek, 3 maja 2018, Elka.pl

Leszno potrzebuje ciężkiej pracy wszystkich jego obywateli – mówił wiceprezydent Piotr Jóźwiak podczas obchodów Święta Konstytucji 3 Maja. Uroczysta manifestacja odbyła się pod pomnikiem Konstytucji 3 Maja i Niepodległości.

Obchody Święta Konstytucji rozpoczęły się o 10.00 w leszczyńskiej Bazylice uroczystą mszą z udziałem kompanii honorowej wojska, pocztów sztandarowych i orkiestry. -Patriotyzm wywodzi się z czwartego przykazania „czcij ojca swego i matkę swoją” - mówił w homilii ks. Patryk Nachaczewski - prawdziwy patriota nie może powiedzieć, że
polityka go nie interesuje, ponieważ musi być zaangażowany we wspólne dobro. Duchowny przypomniał też, że nauczanie Kościoła w sprawie patriotyzmu potępia postawy skrajnego nacjonalizmu, ksenofobii i rasizmu.

Po nabożeństwie jego uczestnicy wyruszyli ulicami Leszna pod pomnik Konstytucji 3 Maja i Niepodległości. Tam odbyła się manifestacja patriotyczna. Wiceprezydent Piotr Jóźwiak przypomniał okoliczności uchwalenia Konstytucji 227 lat temu zaznaczając rolę związanych z ziemią leszczyńską jej twórców: Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego i Franciszka Antoniego Kwileckiego. Wspomniał też o dokonaniach króla Stanisława Leszczyńskiego, który zdaniem Jóźwiaka zainspirował rozwiązania Konstytucji 1791 roku. -Pamiętajmy, że w Lesznie też mamy swoją konstytucję: Statut Miasta Leszna mówiący o tym, że Leszno jest wspólnotą obejmującą wszystkich mieszkańców - mówił - wszyscy mieszkańcy są równi wobec prawa, ale czasem w pierwszej kolejności z tej równości muszą korzystać najsłabsi.

Poseł Jan Dziedziczak przypomniał, że w dzisiejszych czasach powinniśmy szukać nowoczesnej formuły patriotyzmu. -To wielkie zadanie dla nas wszystkich, zwłaszcza w roku 100-lecia Niepodległości - mówił.

O okazji święta wojsko przeprowadziło Apel Pamięci, zaś uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 przedstawili program artystyczny. Uroczystość zakończyło złożenie wieńców pod pomnikiem oraz odśpiewanie Roty i Pierwszej Brygady.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)