Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno
Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Biuro Posła Jana Dziedziczaka
08.30 do 14.00


Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz
Pracownicy
tel. 607 171 532 Żaneta Lasiecka - Stodolna

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Poseł Dziedziczak poparł komisarza gminy Kobylinwtorek, 12 września 2017, Krotoszyn.naszemiasto.pl

W poniedziałek 11 września do Kobylina zawitał długo zapowiadany przez Komitet Wyborczy Wyborców Rafała Nowackiego poseł na Sejm RP Jan Dziedziczak. Poseł postanowił udzielić werbalnego poparcia kandydatowi na burmistrza, który obecnie pełni obowiązki włodarza gminy jako komisarz rządowy. W trakcie spotkania dyskutowano o problemach z dowozem dzieci do szkół oraz pozyskiwaniu środków zewnętrznych.

W spotkaniu z posłem Janem Dziedziczakiem wzięło udział blisko 60 osób, w tym zaproszeni na spotkanie przez p.o. burmistrza Rafała Nowackiego sołtysi i dyrektorzy gminnych szkół. Dyskusja skupiała się wokół kwestii dowozu i przede wszystkim odwozu dzieci do szkół. Okazuje się, że występuje duży problem z odwozem do domów dzieci zamieszkujących wsie najbliżej położone miasta Kobylin, czyli Starkówka, Rębiechowa i Długołęki. Muszą one zbyt długo czekać na możliwość opuszczenia szkoły podstawowej w Kobylinie, a ponadto możliwości świetlicy są mocno ograniczone. -- Jest też tak, że dzieci mogą wrócić ze świetlicy do pustego domu, albo czekać na rodziców pod opieką starszego rodzeństwa. Wypchnięcie dzieci ze świetlicy wiąże się też z taką kwestią, że rodzice i dziadkowie pracują, bo zlikwidowano bezrobocie i czasu na opiekę nie mają. Tak więc jest to problem poważny -- mówiła dyrektor Szkoły Podstawowej w Kuklinowie Barbara Gościniak. W odpowiedzi p.o. burmistrz obiecał, że sprawę przedyskutuje z dyrektorami szkół i przewoźnikami, tak by jeszcze przed zimą problem jakoś rozwiązać.
Poseł Jan Dziedziczak swoje wystąpienie oparł na apelu do mieszkańców i władz Kobylina, by korzystać ze wszystkich możliwości dofinansowania: unijnych i rządowych. Należy w tym naśladować tych Polaków, którzy korzystają z programu Rodzina 500+
Uczulił również dyskutantów na kwestię dobrej współpracy samorządu z rządem. -- Jeżeli burmistrz ma dobry kontakt z rządem, a tak będzie w przypadku Rafała Nowackiego, to jest to bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców gminy. Nie dla burmistrza, a właśnie dla mieszkańców -- powiedział poseł, informując jednocześnie, że dzięki zabiegom Rafała Nowackiego udało się pozyskać dla kobylińskiej jednostki OSP nowy średni wóz strażacki.
- Będą dodatkowe pieniadze dla gminy Kobylin, bo tak się składa, że ostatnio ościenne miasta składały wnioski m.in. do MSZ i dofinansowanie dostały -- podsumował ten wątek dyskusji lokalny polityk. Poseł Jan Dziedziczak apeluje, by nie bać się występować o środki unijne i rządowe

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)