Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

08.00 - 13.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz


Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Poseł Dziedziczak interweniuje w sprawie leszczyńskich rolnikówpiątek, 10 lipca 2020, http://radiopoznan.fm/informacje/pozostale/posel-dziedziczak-interweniuje-w-sprawie-leszczynskich-rolnikow

Na ich prośbę i w ich mieniu wysłała poselskie zapytanie do ministra rolnictwa.
Prosi Krzysztofa Ardanowskiego o udzielenie pilnych odpowiedzi na zadane przez niego pytania. Poseł Prawa i Sprawiedliwości w piśmie do ministra rolnictwa przypomina, że w regionie leszczyńskim hodowanych jest blisko 700.000 sztuk trzody chlewnej. Po wykryciu ogniska ASF w podleszczyńskiej gminie Lipno, hodowcy z tej części Wielkopolski mają problemy ze sprzedażą świń.
Mimo, że zwierzęta zostały przebadane, są zdrowe i pod opieką weterynaryjną, to w Wielkopolsce nie ma rzeźni, która skupowałaby taką trzodę. Najgorszą sytuację mają rolnicy ze strefy zapowietrzonej i zagrożonej, którzy odpowiednio przez 40 i 30 dni nie mogą sprzedawać swoich świń.
Dlatego poseł Jan Dziedziczak w imieniu rolników zadał cztery pytania ministrowi rolnictwa. Zapytał m.in. o szanse na uzyskanie dopłat do hodowli, aby pokryć straty w produkcji trzody chlewnej wynikające z wystąpienia ogniska ASF. Parlamentarzy pytał też o ceny świń z terenów zagrożonych, które zdaniem rolników są celowo zaniżane i o zapewnienie zbytu dla przebadanej trzody chlewnej z tej części Wielkopolski.

Jacek Marciniak

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)