Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

08.30 - 13.00

leszno@dziedziczak.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy
Żaneta Lasiecka - Stodolna
tel. 607 171 532

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

POS. J. DZIEDZICZAK: WŁOCHY TO BARDZO WAŻNY PARTNER POLSKIśroda, 9 stycznia 2019, Radio Maryja

Republika Włoska to bardzo ważny partner Polski. Trzeba rozmawiać z przedstawicielami tego państwa – powiedział poseł PiS-u Jan Dziedziczak. Były wiceszef MSZ wskazał, że Włochy to trzecia gospodarka UE w strefie euro oraz – po wyjściu Wlk. Brytanii – trzecia w całej UE. To także trzeci partner handlowy dla RP– podkreślił polityk, który skomentował dzisiejszą wizytę w Warszawie wicepremiera i szefa MSW Włoch Matteo Salviniego. W jej ramach zaplanowano spotkania z szefem MSWiA Joachimem Brudzińskim oraz liderem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. Tematy rozmów – według mediów – to m.in. ewentualna koalicja w eurowyborach, a także kwestia reformy UE. Jak najlepsze relacje z Republiką Włoską są korzystne dla polskich obywateli – ocenił poseł PiS-u, były wiceszef dyplomacji Jan Dziedziczak. Polityk był też pytany przez dziennikarzy o ocenę współpracy włoskich władz z Rosją.

– Włosi, nasz trzeci partner handlowy, rzeczywiście współpracują z Federacją Rosyjską. Problem polega na tym, że robią to wszystkie włoskie ugrupowania, robi to włoska postchadecja, robią to włoscy socjaliści, Ruch Pięciu Gwiazd. Robi to nawet pan wicepremier, więc oczywiście współpracując z Włochami, trzeba zawsze brać ten kontekst kulturowy, że jest to kraj mający jakiś sentyment do Federacji Rosyjskiej. Ale to wszystkie partie włoskie, również te, które są w Europejskiej Partii Ludowej czy w grupie socjalistów, mają tego typu pogląd. 60 proc. Włochów popiera tę politykę. My szanujemy współpracę z Republiką Włoską, naszym trzecim partnerem handlowym, z którym mamy 22 mld euro rocznej współpracy – podkreślił poseł Jan Dziedziczak.

Matteo Salvini jest wicepremierem i szefem MSW w rządzie Giuseppe Contego, który został zaprzysiężony w czerwcu 2018 r. Liga pod jego przywództwem jest pierwszym ugrupowaniem w kraju i cieszy się poparciem ponad 30 proc. Włochów.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)