Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

08.00 - 13.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz


Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Popierają Andrzeja Dudępiątek, 10 lipca 2020, https://zyciekalisza.pl/artykul/popieraja-andrzeja-dude/1024399


„Andrzej Duda! Andrzej Duda!” Kilkadziesiąt osób zebranych w piątek pod kaliskim ratuszem zachęcało do głosowania w drugiej turze wyborów na urzędującego prezydenta

Wybór jakiego dokonamy w niedzielę będzie wpływał m.in. na to jaką pozycję będzie miał Kalisz, jako miasto średnie. To wybór między Polską Rafała Trzaskowskiego – Polską wielkich miast, inwestycji wyłącznie w wielkie ośrodki a Polską zrównoważonego rozwoju prezydenta Andrzeja Dudy. Wybór między zgodną współpracą – sejmu, Prezydenta, rządu czyli wybór Andrzeja Dudy a permanentną wojną na górze, walką, jakiej Polska po 1990 roku nie doświadczyła, czyli wybór Rafała Trzaskowskiego – przekonywał Jan Dziedziczak, minister w Kancelarii Premiera zachęcając kaliszan do udziału w drugiej turze wyborów.
Poseł Tomasz Ławniczak przypomniał, co zmieniło się w Polsce od 2015 roku, kiedy Andrzej Duda został prezydentem. – Na koniec 2015 roku bezrobocie wynosiło prawie 10%, a na koniec ub. roku – 5,2%. Najniższe wynagrodzenie wzrosło z 1750 do 2600 złotych, o 48,6%! Przybyło dwukrotnie miejsc w żłobkach. Przywrócono 127 z 400 posterunków policji zlikwidowanych przez PO. Na 97 odcinkach o łącznej długości ponad 1200 kilometrów budowane są drogi szybkiego ruchu. Czegoś takiego, w takiej skali jeszcze nie było – podkreślił poseł Ławniczak i przypomniał o programie budowy obwodnic i rychłej perspektywie budowy obwodnicy Kalisza.
Piotr Kaleta z kolei zwrócił uwagę na wyniki kontroli poselskiej w warszawskim magistracie – miejscu pracy Rafała Trzaskowskiego. W ocenie posła raport wskazuje na ogromne uzależnienie stolicy od obcego kapitału, głównie niemieckiego, co pokazuje jaki kierunek mogłaby wybrać Polska pod rządami Rafała Trzaskowskiego.
Wątek polityki zagranicznej rozwinął poseł Jan Mosiński. – Czy chcemy Polski silnej i niezależnej czy też chcemy, żeby stała się przystawką Niemiec? – pytał retorycznie. Zaapelował aby przy wyborze nie kierować się emocjami ale odwołać do zdrowego rozsądku. Za wyborem Dudy – zdaniem posła – przemawia cały pakiet kwestii związanych z polityką społeczną – m.in. niższy wiek emerytalny, poza tym silna polityka zagraniczna. Natomiast Rafała Trzaskowskiego obciąża, w jego ocenie, m.in. praca nad projektem europarlamentu szkalującym Polskę. – Jeśli ulegniecie emocjom to Polska rzeczywiście stanie się przystawką Niemiec – zwrócił się do wyborców niezdecydowanych.
Przypomniał sprzeciw Trzaskowskiego wobec budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego – ogromnego strategicznego dla kraju projektu, na którym zyska również Kalisz. – Wybierając Rafała Trzaskowskiego możecie zapomnieć, aby przebiegała tu Kolej Dużych Prędkości. Więc kogo chcecie poprzeć? – dopytywał i przypomniał wyniki sondażu w którym 80% Polaków uznało, że obecnie żyje im się lepiej niż kilka lat wcześniej.
O dobrej współpracy związków zawodowych z obecnym rządem i Prezydentem wspomniał Bernard Niemiec, przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Wielkopolska Południowa. Przypomniał m. in. o obniżeniu wieku emerytalnego, układach zbiorowych, emeryturze stażowej itd.
Swoje obawy związane z ewentualną elekcją Rafała Trzaskowskiego wyraził Tadeusz Skarżyński, przewodniczący Rady Miasta Kalisza. – Dojście do władzy polityka PO to czas rewanżyzmu – zaznaczył przypominając sprawę z niepełnosprawną kobietą, która została pozbawiona wsparcia z uwagi na swoje sympatie polityczne.
Zwrócił uwagę na przesłanki przemawiające za wyborem Andrzeja Dudy z perspektywy kaliszanina – dotacje rządowe, obwodnice, środki na rozwój miast takich jak Kalisz. – A jaka jest alternatywa? Powrót do polityki metropolitarnej w której rządowa kroplówka zasila wyłącznie miasta wielkie. My tego nie chcemy, bo kaliszanie na tym stracą. Nie możemy być folwarkiem dla wielkich ośrodków – przekonywał do kandydatury Andrzeja Dudy. (pp)

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)