Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Podwyżki gazu i prądu? To wszystko wina Donalda Tuska!wtorek, 18 stycznia 2022, https://leszno24.pl/pl/11_wiadomosci/52718_podwyzki-gazu-i-pradu-to-wszystko-wina-donalda-tuska-.html?fbclid=IwAR2xVrEmjhBvnmr-8IECf8RnydPgs4zGfjWw1io-9Ob-m5fN8mj6Va9-F7E

Jan Dziedziczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości, odniósł się do wtorkowej porannej wizyty Donalda Tuska w piekarni w Kościanie. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej, goszcząc u przedsiębiorcy mówił, że rosnące koszty działalności zabiją małe, lokalne zakłady pracy. Na konferencji prasowej zwołanej kilka godzin później w Lesznie polityk partii rządzącej przekonywał, że ceny gazu i prądu, które są "koszmarnie" wysokie to wina Donalda Tuska, a także jego następczyni Ewy Kopacz.

Komentując pobyt szefa PO u kościańskiego przedsiębiorcy Jan Dziedziczak posłużył się cytatem z Henryka Sienkiewicza: - Diabeł ubrał się w ornat i ogonem na mszę dzwoni - mówił polityk PiS.

Zdaniem posła Dziedziczaka, wyłączną winę za wysokie - jak się wyraził "koszmarne" ceny gazu i prądu ponosi Donald Tusk, najpierw jako prezes Rady Ministrów, a potem szef Rady Europejskiej oraz jego następczyni premier Ewa Kopacz. To Donald Tusk nie zablokował budowy gazociągu Nord Stream 2, a razem z Ewą Kopacz zgodzili się na pakiet unijny, dzięki któremu teraz energia elektryczna tak mocno drożeje.

- Donald Tusk - osoba odpowiedzialna za to, co nas dotyka, jest teraz pierwszym alarmującym - mówił Jan Dziedziczak. Wytknął szefowi PO, ale też całej partii, którą on kieruje, że nie przedstawiła do tej pory skutecznego programu, jak zaradzić tej sytuacji. - Wszyscy wiemy, że jest źle, jeśli chodzi o ceny gazu i prądu. Ale PO nie ma na to żadnych rozwiązań. To jest tylko prognostyk tego, co będzie, jeśli Platforma znów będzie rządzić.

W konferencji prasowej uczestniczyli także radni PiS z Leszna: Adam Kośmider, Mariusz Nowacki i Kazimierz Jęcz oraz radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Marek Sowa.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)