Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Patriotyczny bieg w Nowej Zelandiisobota, 21 maja 2022

21 maja br. Polonia w Nowej Zelandii uczciła bohaterów drugiej konspiracji organizując Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” połączony z obchodami „Święta Rotmistrza Witolda Pileckiego”. Pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą Minister Jan Dziedziczak wystosował list do uczestników X. edycji wydarzenia, dziękując za oddanie czci polskim żołnierzom w nowoczesny i ciekawy sposób, jakim jest rywalizacja sportowa.

Zapowiedź biegu
„Cieszy mnie fakt, że Rodacy na całym świecie coraz powszechniej uznają za bohaterów naszej Niepodległości żołnierzy antykomunistycznego podziemia. Idea upamiętnienia tych bohaterów i pokazania ich dokonań młodemu pokoleniu od lat towarzyszy organizatorom Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”, członkom Stowarzyszenia Polaków w Christchurch i SPK na Wyspę Południową. To wspaniała lekcja patriotyzmu i Polskości” – napisał Minister Jan Dziedziczak.

Uczestnicy Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” połączonego z obchodami „Święta Rotmistrza Witolda Pileckiego” mieli do pokonania dystans 1963 m. Na mecie na plaży odbyło się spotkanie patriotyczne, podczas którego ułożono ogromny napis „Pilecki”.

Bohaterką X. edycji Biegu jest mjr Maria Mirecka-Loryś, ps. Marta – członkini Narodowej Organizacji Wojskowej i Komendantka Główna Narodowego Zjednoczenia Wojskowego Kobiet, zasłużona dla Polonii Amerykańskiej.

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)