Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Parada polskości w Wilnie 7 majasobota, 7 maja 2022, polonia.gov.pl

W sobotę, 7 maja, minister Jan Dziedziczak Pełnomocnik Rządu ds. Polonii i Polaków za granicą uczestniczył w Paradzie polskości zorganizowanej przez Związek Polaków na Litwie z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą, w tym roku również 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Do uczestników i organizatorów uroczystości list skierował Premier Mateusz Morawiecki, na miejscu list odczytał minister Jan Dziedziczak.

Pan Premier pisał mi m.in.: „Dziś manifestujemy siłę ducha by zachować swoją tożsamość i przekazywać ją swoim dzieciom, pokazujemy mieszkańcom Wilna, Litwy, całej Europy i światu, że Polacy na Litwie są zjednoczeni, a prze to silni. Dziękuję Państwu za pielęgnowanie kultury oraz tradycji polskiej, za wierność mowie i wierze Ojców, za miłość do naszej wspólnej Ojczyzny, Polski.”

Kilka tysięcy Polaków z biało-czerwonymi flagami przemaszerowało ulicami Wilna do Ostrej Bramy, gdzie paradę zakończyła uroczysta M<sza święta. W pochodzie wzięli udział członkowie oddziałów Związku Polaków na Litwie z całej kraju, kombatanci, uczniowie
i nauczyciele polskich szkół, zespołów artystycznych i organizacji społecznych. Obecni byli także, liderzy organizacji polonijnych z różnych krajów. Szli politycy, politycy, europosłowie, przedstawiciele Ambasady RP na Litwie i władz Polski oraz organizacji polonijnych na świecie oraz liczna grupa gości z Polski.

Parada Polskości jest dla jej uczestników okazją do zamanifestowania swojej przynależności narodowej, ale również pokazania, że polska społeczność na Litwie jest duża, aktywna i dobrze zorganizowana.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)