Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Pakosław. Minister przyjechał do Pakosławia. Przyglądał się inwestycjomczwartek, 29 lipca 2021, https://rawicz24.pl/wiadomosci/pakoslaw-wojt-spotkal-sie-z-ministrem-o-czym-rozmawiali-zdjecia/pdy0600RaIgMgpqMCWNq

Sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Jan Dziedziczak przyjechał dziś do Pakosławia. Rozmawiał, m.in. z gminnymi i powiatowymi samorządowcami oraz strażakami ochotnikami. Przyglądał się też lokalnym inwestycjom.

Minister rozpoczął wizytę od spotkania z ks. proboszczem Piotrem Derdą i radą parafialną parafii pw. św. Walentego w Pakosławiu. Rozmawiano o historii świątyni, prowadzonych przy niej pracach, jak i dalszym remoncie. Z Funduszu Kościelnego przy MSWiA na remont dachu kościoła w Pakosławiu przeznaczono 80 tys. zł.

Wójt Piotr Skrzypek zaprezentował także sekretarzowi stanu średni samochód ratowniczo-gaśniczy, wygrany w akcji "Bitwa o Wozy" w trakcie kampanii prezydenckiej.

Jesteśmy na terenie OSP Pakosław. Jednostka zasłynęła tym, że wygrała konkurs na najwyższą frekwencję (w dawnym województwie leszczyńskim - przyp. red.). Był to wykaz zaangażowania w życie publiczne mieszkańców gminy Pakosław. Pokazali, że nie jest im obojętne, w jakim kierunku idzie Polska. Licznie poszli do urn i zagłosowali. Odbieramy to też jako wyraz szacunku dla pracy druhów z gm. Pakosław. Na pewno część mieszkańców również to miała na uwadze - dodał Jan Dziedziczak.

Piotr Skrzypek dodał, że niebawem kolejny nowy wóz pojawi się na terenie gminy Pakosław i trafi do OSP Chojno. Przetarg jest już ogłoszony. Pieniądze na niego będą pochodzić z dwóch źródeł - dotacji z MSWiA i środków pozyskanych z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Włodarz podkreślił również, że w Pakosławiu trwa realizacja kolejnej inwestycji. Budowana jest sieć wodociągowa oraz kanalizacja sanitarna na ul. Kolejowej i Olbina, również dofinansowana ze środków budżetu państwa.

Dzięki wodociągowi zapewnimy odpowiednie ciśnienie wody w północnej części Pakosławia. W ubiegłym tygodniu rozstrzygnęliśmy także przetarg na kanalizację sanitarną w Góreczkach Wielkich. To przedsięwzięcie będzie realizowane przy pomocy środków z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Prace rozpoczną się na jesieni, końcowy termin realizacji to połowa przyszłego roku. Dużo tych inwestycji jest lub będzie realizowanych - cieszył się wójt.

Zdaniem Jana Dziedziczaka, dopiero po tym, gdy Prawo i Sprawiedliwość objęło władzę w 2015 roku, zmieniła się polityka państwa wobec małych gmin.

Nasi poprzednicy inwestowali w główne ośrodki, takie jak Wrocław, Poznań, Warszawa, Kraków, Gdańsk i wokół nich miały się aktywizować społecznosci i biznes. My zmieniliśmy tę filozofię. Równomiernie inwestujemy we wszystkie obszary, stąd tak liczne inwestycje na terenie gm. Pakosław. Naszym pomysłem jest to, żeby były to inwestycje realnie zmieniające na lepsze życie mieszkańców, stąd inwestycje w drogi, bezpieczeństwo czy kanalizację - stwierdził Jan Dziedziczak.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)