Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Otrzymali promesę i motopompęponiedziałek, 18 października 2021, https://rydzyna24.pl/otrzymali-promese-i-motopompe-video/

Mija rok od kiedy w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbczu pojawił się nowy, ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, a strażacy ciągle czynią starania o pozyskanie nowego sprzętu.

Po raz kolejny złożyli wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Poznaniu, tym razem na dofinansowanie zestawu hydraulicznego do ratownictwa technicznego. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie, a w dniu dzisiejszym strażacy odebrali z rąk Sekretarz Stanu, pełnomocnika Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą Posła Jana Dziedziczaka promesę potwierdzającą planowane dofinansowanie w kwocie 19 000 zł.

Środki te nie wystarczą na realizację zadania. Przedsięwzięcie zostało wsparte przez Gminę Rydzyna. Całkowity koszt zakupu zestawu to kwota 80 000 zł. Sprzęt ten trafi do dąbieckich strażaków na początku grudnia tego roku. Zakup ten jest niezbędny z uwagi na rosnącą ilość wypadków drogowych, dzięki niemu działania ratownicze staną się bardziej efektywne.

Dzień dzisiejszy stał się również okazją by oficjalnie przyjąć od st. bryg. Macieja Zdęgi Komendanta Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu motopompy marki Schmitz. Pompa ta mimo swoich lat jest nadal w pełni sprawna i stanie się dużym wsparciem dla strażaków podczas podtopień czy realizowania zaopatrzenia wodnego w czasie pożarów.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)