Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

O drogach, kolejach, strefie i żużlusobota, 13 października 2007, Elka.pl

Leszno. Przy okazji kolejnej wizyty w Lesznie rzecznika rządu Jana Dziedziczaka spotkał się z nim prezydent miasta Tomasz Malepszy. Spotkanie – oczywiście w kontekście wyborczym – miało na celu wysondowanie oczekiwań samorządu od ewentuwalnego posła PiSu. Dziedziczak zresztą zdaje się bardziej liczy na głosy w Lesznie niż w Kaliszu – tak przynajmniej wynika z jego deklaracji.
Połączenie w jeden okręg wyborczy Leszna i Kalisza jest absolutnie sztuczne – powiedział Jan Dziedziczak – Leszno jest w tym układzie pokrzywdzone, w dodatku większość parlamentarzystów z Kalisza spraw leszczyńskich wcale nie zna. Rzecznik deklaruje, że jeżeli zostanie do Sejmu wybrany, będzie się starał bardziej reprezentować właśnie ziemię leszczyńską, przede wszystkim otworzy tu swoje biuro. Troska o Leszno wyraźnie urzekła prezydenta, ponieważ podczas spotkania w Ratuszu zapoznał kandydata z najważniejszymi problemami, które można załatwić “na górze”, zwłaszcza w rządzie. Najważniejsza jest “Piątka” - mówił Malepszy – a także nakłady na remonty dróg w miastach na prawach powiatu. Rząd powinien też wspomagać inwestycje samorządów, zwłaszcza mieszkaniowe i oświatowe. Do tego “katalogu życzeń” minister dołączył także wspomożenie starań o utworzenie w Lesznie specjalnej strefy ekonomicznej oraz interwencję w sprawie rozwiązania sprawy nieruchmości PKP w mieście, zwłaszcza ulicy Dworcowej.
Nie można było też zapomnieć o żużlu, o kórym każdy polityk w Lesznie winien pamiętać. Postaram się, żeby w najbliższych tygodniach Unia Leszno, czyli drużyna Mistrzów Polski została przyjęta przez prezydenta Kaczyńskiego – mówił Dziedziczak – mają do tego pełne prawo, tym bardziej, że zwyczajowo takie spotkania mają na przykład mistrzowie w piłce nożnej.


Administrator strony: Błażej Wojtyła
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)