Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno
Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277
Od 2 do 15 sierpnia Biuro Poselskie bedzie nieczynne z powodu urlopu.
Zachęcamy do kontaktu e-mail.
leszno@dziedziczak.pl


Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz
Pracownicy
tel. 607 171 532 Żaneta Lasiecka - Stodolna

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

O dopalaczach w Ministerstwie Sprawiedliwościwtorek, 10 października 2017, Elka.pl

Samorząd Leszna zaproszono do współpracy przy opracowaniu prawa mającego położyć tamę handlowi dopalaczami – poinformował poseł i wiceminister Jan Dziedziczak. W poniedziałek w Ministerstwie Sprawiedliwości odbyło się spotkanie, w którym poza parlamentarzystą wziął udział wiceprezydent Piotr Jóźwiak.

W ubiegłym tygodniu prezydent Łukasz Borowiak zaapelował do parlamentarzystów z naszego okręgu wyborczego o pomoc w walce z dopalaczami. W poniedziałek wiceprezydent Piotr Jóźwiak oraz poseł Jan Dziedziczak spotkali się z wiceministrem sprawiedliwości Marcinem Warchołem. Już pół roku temu wiceprezydent Jóźwiak zaprezentował swój autorski projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, która miała ułatwić walkę z dopalaczami. Zaproponował, by karać za wprowadzanie do obiegu substancji zastępczych służących do odurzanie człowieka, sugerując jednocześnie inne ich właściwe przeznaczenie. -Taki zapis rozwiązuje problem nazywania dopalaczy „produktami kolekcjonerskimi” czy „upominkami”, do czego uciekają się producenci czy handlarze - mówił w kwietniu wiceprezydent. Karą za złamanie przepisu byłaby grzywna w wysokości do 100 tysięcy złotych. Projekt przekazano do Ministerstwa Sprawiedliwości.

-Dzięki moim staraniom Miasto Leszno zostało zaproszone do udziału w przygotowywaniu odpowiednich zmian legislacyjnych, które umożliwią skuteczną walkę z niebezpiecznym procederem związanym z produkcją i obrotem dopalaczami - poinformował Jan Dziedziczak - zwróciłem się do Prokuratury Generalnej o przyłączenie do zapowiadanej przez Miasto Leszno cywilnej sprawy sądowej przeciwko właścicielom budynków, w których są wynajmowane pomieszczenia do prowadzenia tego typu handlu.

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)