Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Niemcy wyciągają rękę do Polskiczwartek, 13 lipca 2006, W mediach, Dziennik

Kanclerz Niemiec chce ocieplić stosunki z naszymi politykami. Zadzwoniła do Jarosława Kaczyńskiego, nie czekając nawet na zaprzysiężenie jego rządu. To ważne, bo to Angela Merkel rozmawia właśnie z wielkimi tego świata, a nie polscy politycy. Dziś przyjmuje George'a Busha, a jutro leci na szczyt przywódców najbogatszych państw świata do Petersburga. Może - dzięki rozmowie z Kaczyńskim - nasze interesy nie zostaną tam kompletnie zignorowane.

czytaj dalej...
REKLAMA
"Szykuje się nowe otwarcie w stosunkach z Niemcami" - komentuje rozmowę Merkel z Kaczyńskim rzecznik przyszłego rządu Jan Dziedziczak. "Relacje z naszym zachodnim sąsiadem są dla nas najważniejsze" - zadeklarował.

Merkel nie liczyła na zbyt wiele, dzwoniąc do Kaczyńskiego. Nie liczyła na istotny przełom w coraz chłodniejszych stosunkach między Warszawą a Berlinem. Chciała jednak przełamać lody. Zależało jej na zorientowaniu się, czy Jarosław Kaczyński będzie kontynuował politykę Kazimierza Marcinkiewicza.

Mowa była też o odwołanym spotkaniu szczytu weimarskiego, a także o konferencji grupy G 8 w Petersburgu. Nie wiemy, czy politycy wyjaśnili sobie wszystkie nieporozumienia związane z odwołaniem w ostatniej chwili przyjazdu prezydenta Kaczyńskiego do Weimaru. Na tamtym spotkaniu mieliśmy szansę przekazać Niemcom i Francuzom nasze stanowisko, na przykład w sprawach bezpieczeństwa energetycznego. Teraz Kaczyński miał szansę powiedzieć o tym Merkel.


"To dobrze, że do takiej rozmowy doszło tuż przed szczytem G 8" - komentuje DZIENNIKOWI Paweł Zalewski, szef Sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych. "Daje to szansę na przekonanie naszych sojuszników do polskich racji" - dodał.

Spotkanie szefów najbogatszych państw świata będzie dotyczyć właśnie strategii energetycznej. Rozpoczyna się jutro w Petersburgu.
Administrator strony: Błażej Wojtyła
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)