Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno
Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Biuro Posła Jana Dziedziczaka
08.30 do 14.00


Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz
Pracownicy
tel. 607 171 532 Żaneta Lasiecka - Stodolna

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

MSZ DOCENI ZAGRANICZNYCH AUTORÓW PISZĄCYCH O HISTORII POLSKIsobota, 5 sierpnia 2017, www.msz.gov.pl

Ministerstwo Spraw Zagranicznych ogłosiło konkurs na najlepsze obcojęzyczne publikacje promujące historię Polski i polskiej dyplomacji.

Jak poinformowano w komunikacie chodzi o monografie naukowe, publikacje popularno-naukowe i edycje źródeł wydane w latach 2015 – 2016.

Na zwycięzców czekają wysokie nagrody pieniężne, które zostaną przyznane przez szefa MSZ na wniosek Rady Dyplomacji Historycznej. Wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak zapowiadając konkurs w czerwcu bieżącego roku podkreślał, że ma on na celu promocję naszego kraju i jego historii za granicą. Autorzy mogą zgłaszać prace do 15 września; decydować będzie data wpływu pracy do resortu. W komunikacie poinformowano, że zgłoszenia w postaci trzech egzemplarzy publikacji z ewentualnie dołączonymi recenzjami i opiniami należy kierować do Departamentu Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej MSZ.

Bardzo nam zależy, by docenić tych autorów obcokrajowców, którzy pochylają się nad historią Polski i chcą ją przedstawić w sposób uczciwy, który niekiedy odkłamywałby nieprawdziwe informacje jakie są o Polsce. Tego typu inicjatywy związane z nagrodą, która będzie budować prestiż dzieła, które będzie nagrodzone i wzbudzi wokół siebie zainteresowanie, oczywiście są elementem wskazywania na obiektywne źródła dotyczące Polski i jej historii – mówił Jan Dziedziczak.

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)