Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno
Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00
leszno@dziedziczak.pl


Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz
Pracownicy
tel. 607 171 532 Żaneta Lasiecka - Stodolna

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Minister Jan Dziedziczak poparł Bezglutenową Mamęczwartek, 11 stycznia 2018, Pan

Z powodu celiakii oraz innych chorób glutenu nie toleruje w Polsce ponad milion osób. O prawa, zwłaszcza dzieci, dyskryminowanych z powodu celiakii od kilku lat walczy Marta Krzyżanowska-Sołtysiak. Blogerka z Leszna, szerzej znana jako Bezglutenowa Mama, w październiku opowiedziała naszej gazecie o swojej działalności oraz braku przepisów wymagających od żłobków, przedszkoli i szkół odpowiedniej opieki nad nietolerującymi glutenu dziećmi.

W Polsce nie ma systemu, który pozwoliłby na równe traktowanie chorych dzieci. Wszystko zależy od dobrej woli dyrektorów i nauczycieli. W innych krajach, np. we Włoszech, działa sprawny system, który zapobiega dyskryminowaniu dzieci na dietach eliminacyjnych – mówiła nam w październiku Bezglutenowa Mama.

Obecnie pojawiła się szansa na prawne uregulowanie kwestii dyskryminowanych dzieci. Sprawą postanowił zająć się poseł Jan Dziedziczak, którego o poparcie, przygotowanej do rzecznika praw dziecka petycji, poprosiła blogerka z Leszna.

Pana posła spotkałam na zorganizowanym we wrześniu przez prezydenta Leszna pikniku. Wyraził on zainteresowanie naszą akcją. Później jego asystenci poprosili mnie o materiały na temat celiakii – tłumaczy M. Krzyżanowska-Sołtysiak.

Dzięki pisemnej interwencji, którą przygotował Jan Dziedziczak, sprawą zainteresował się rzecznik praw dziecka Marek Michalak. Została ona, wraz z poparciem posła oraz rzecznika, przekazana ministerstwom zajmującym się oświatą oraz zdrowiem. Międzyresortowa współpraca ma zapewnić wypracowanie skutecznych rozwiązań prawnych.

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)