Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

08.00 - 13.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz


Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Minister ds. Polonii dla "Naszego Dziennika": Chcemy Europy wartościpiątek, 17 lipca 2020, https://www.wnp.pl/parlamentarny

Prezydent Andrzej Duda chce pokazać, że jego II kadencja będzie oparta na wartościach wynikających z naszej tradycji – mówi w piątkowym wydaniu "Naszego Dziennika" minister w KPRM, pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za granicą Jan Dziedziczak. Chcemy Europy wartości – podkreśla.

Gazeta stwierdza, że w pierwszą zagraniczną wizytę po reelekcji Andrzej Duda udaje się do Rzymu i Watykanu.

"W ten sposób prezydent chce pokazać, że jego druga kadencja będzie oparta na wartościach, które wynikają z naszej historii i tradycji. Będzie też oparta na wielkim europejskim dziedzictwie, które zostało ukształtowane przez chrześcijaństwo" - wskazuje Dziedziczak, pytany przez dziennik, jaki sygnał wysyła prezydent.

Dziedziczak zaznacza w rozmowie z gazetą, że Europa przeżywa kryzys tożsamości i jest areną, na której rozgrywa się wielka wojna kulturowa i cywilizacyjna.

"Prezydent w jasny sposób pokazuje, po której ze stron my się opowiadamy" - mówi minister. "Chcemy Europy wartości, przyjaznej narodom i rodzinie. I to chce wyrazić prezydent" - mówi "Naszemu Dziennikowi" minister Dziedziczak.

Pytany przez dziennik, czy podczas drugiej kadencji Andrzeja Dudy dojdzie do zmian w sposobie prowadzenia polityki zagranicznej, zapewnia, że "tu się nic nie zmieni" i podkreśla, że polityka zagraniczna jest "potężnym atutem prezydenta Andrzeja Dudy i rządu Zjednoczonej Prawicy".

Minister przypomina, że na w naszym kraju powstały bazy dla wojsk amerykańskich i naszych innych partnerów z sojuszu północnoatlantyckiego. "Dzisiaj każdy agresor ma świadomość, że atakując nasz kraj, podnosi rękę także na Stany Zjednoczone" - mówi gazecie.

Odnosząc się w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" do rozpoczynającego się dzisiaj unijnego szczytu w sprawie przyszłego budżetu UE i funduszu odbudowy, Dziedziczak ocenia, że pozycja, z której Polska podchodzi do negocjacji, jest naprawdę dobra.

"Możemy wypracować budżet, który będzie bardzo dobry dla naszego kraju. Jesteśmy na dobrej drodze, żeby tak się stało" - wskazuje. Zaznacza, że "te pieniądze będą nam bardzo potrzebne, biorąc pod uwagę to, że podnosimy się z kryzysu po pandemii COVID-19".

Zdaniem Dziedziczaka to, że KE chce wprowadzenia mechanizmu powiązania funduszy z praworządnością "bezdyskusyjnie" dzieli Europę.

"Ale to są tylko postulaty" - mówi gazecie. "Nie wierzę, że w obecnej sytuacji ktoś sięgnie po tę kartę i będzie chciał za nią umrzeć" - powiedział dziennikowi.

Pytany, czy Polska jest gotowa zawetować budżet, gdyby próbowano wprowadzić ten mechanizm, minister odpowiada: "Oczywiście. Prawo weta ma każdy kraj". Dodaje, że deklaracje rządu są jasne: "nie zaakceptujemy niczego, co byłoby szkodliwe dla Polski" - zapewnia w rozmowie z gazetą.


+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)