Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

„MARSZ POLONII” NA CHWAŁĘ WALCZĄCEJ UKRAINIE! ŻYCZENIA MINISTRA JANA DZIEDZICZAKA Z OKAZJI DNIA POLONII 2 MAJAponiedziałek, 2 maja 2022, polonia.gov.pl

Pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą złożył Rodakom życzenia z okazji ich święta zapraszając polonijnych artystów całego świata do wykonania, wraz z Olgą Pasiecznik, „Marszu Polonii”, XIX - wiecznej wersji Pieśni Legionów napisanej do muzyki ukraińskiej dumki. W projekcie udział wzięły 32 osoby z 17 krajów.

Życzenia.
„Od 20 lat, 2 maja obchodzimy Dzień Polonii i Polaków za Granicą, ustanowiony przez Sejm RP,
z inicjatywy Senatu RP, w 2002 roku. To piękne święto łączności z Ojczyzną 20 milionów Rodaków, którzy Polskę noszą w sercu pod wszystkimi szerokościami geograficznymi.

Z tej okazji, jako Pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą, chciałbym złożyć Państwu serdeczne życzenia: szczęścia w życiu osobistym i rodzinnym, sukcesów zawodowych i społecznych oraz satysfakcji z działalności dla Ojczyzny. Dziękuję za to, że są Państwo prawdziwymi ambasadorami Polski i jej dobrego imienia!

W 2022 roku obchodzimy 225. rocznicę powstania Pieśni Legionów oraz 95. rocznicę ustanowienia Mazurka Dąbrowskiego hymnem Polski. Hymn Polonii, utwór „Marsz, marsz Polonia” jest XIX-wieczną wersją tej pieśni, śpiewaną na nutę ukraińskiej dumki. Dziś szczególnie, wobec rosyjskiego najeźdźcy, to piękny symbol harmonii i solidarności między naszymi Narodami, między Polską i Ukrainą.

Dlatego też, wraz z Radiem dla Ciebie, zaprosiłem do wspólnego wykonania „Marszu Polonii”, słynną polską śpiewaczkę ukraińskiego pochodzenia Olgę Pasiecznik oraz śpiewających Rodaków z całego świata. Dziękuję wszystkim Artystom, dziękuję Pani Oldze Pasiecznik, która intonuje pieśń Polonii, jak i kończy ją tradycyjną ukraińską zwrotką.

Uczcijmy ten Dzień z hymnem Polonii i wiary w zwycięstwo na ustach. W tym szczególnym czasie, życzmy pokoju nam wszystkim, a szczególnie Rodakom i Przyjaciołom z Ukrainy!


Jan Dziedziczak

Pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą”
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)