Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno
Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Biuro Posła Jana Dziedziczaka
08.30 do 14.00


Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz
Pracownicy
tel. 607 171 532 Żaneta Lasiecka - Stodolna

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Leszczyńska współpraca z Czechamiśroda, 6 września 2017, Leszno24.pl

Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie w ramach współpracy partnerskiej z Biblioteką Miejską w Havlickov Brod przystąpiło do realizacji projektu „Czescy Bracia. Bibliotekarze ambasadorami Leszna w Czechach”.

Zadanie jest współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Dyplomacja Publiczna 2017 - komponent „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2017”.

W trakcie projektu powstaną dwujęzyczne publikacje - katalogi obu bibliotek oraz Zbiór Legend Miejskich. Zaplanowano wymianę wystaw poświęconych pisarzom Havlickowi, Mickiewiczowi, Grochowiakowi i Haskowi. Zorganizowana zostanie konferencja o tematyce historyczno - kulturowej oraz wyjazdy studyjne w siedzibach partnerów.

W ocenie inicjatorów współpracy jest ona początkiem prac merytorycznych nad materiałami, które mają się przyczynić do poszerzenia wiedzy społeczności lokalnych regionów na temat historii i kultury własnej oraz powiązań pomiędzy nimi. Wzmocni ona również poczucie obywatelskości, odrębności kulturowej przy jednoczesnym poszanowaniu dla zrozumienia innych kontekstów kulturowych.

Na zdjęciu wizyta przedstawicieli MBP w Lesznie i MBWA w bibliotece w Havlickov Brod.

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)